Resident Evil 4 Remake Durdurulamıyor!

Capcom’un hayatta kalma korku aksiyon oyunu Resident Evil 4 Remake, çıktığı günden bu yana büyük bir ilgiyle karşılaşıyor. Oyun, Birleşik Krallık’taki zirve koltuğunu sevmişe benziyor. Öyle ki kolay kolay kalkmayacak gibi. Oyun, ilk 2 gün toplamında 3 milyon satış rakamını geride bırakmayı başarmıştı.

Resident Evil 4 Remake, son hafta itibarıyla Birleşik Krallıkta’ta en çok satılan fiziksel kutulu oyun oldu. Yapım, geçtiğimiz hafta da zirvede yer alıyordu ve görünüşe göre kolay kolay zirveden inmeyecek. Listenin devamına baktığımızda ise, Call of Duty, God of War ve FIFA gibi sürekli gördüğümüz tanıdık isimlerin mevcudiyetiyle karşılaşıyoruz.

25 Mart ile sona eren haftada, Birleşik Krallık’ta en çok satılan fiziksel kutulu oyunlar

1. Resident Evil 4 Remake
2. FIFA 23
3. Hogwarts Legacy
4. Call of Duty: Modern Warfare 2
5. Mario Kart 8 Deluxe
6. Gotham Knights
7. WWE 2K23
8. Super Mario Odyssey
9. God of War Ragnarok
10. Minecraft (Switch Edition)

Resident Evil 4 Remake Durdurulamıyor!

Resident Evil 4 inceleme skorları:

Resident Evil 4 PC inceleme notları:

Giant Bomb – 100
GameByte – 100
GameGrin – 95
GameStar – 91
PCGamesN – 80

Resident Evil 4 PS5 inceleme notları:

Gamespot – 100
Power Unlimited – 93
Multiplayer.it – 90
Siliconera – 70

Resident Evil 4 Xbox Series X inceleme notları:

DigitalSpy – 100
Guardian – 100
Xbox Achievements – 90
Cubed3 – 70

Yeni detaylar oldukça sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz. Peki siz, bu yeni oyunu deneyimleyebildiniz mi?

Resident Evil 4 Remake’in PC sürümü hakkında yorumlarımız…

Orijinal Resident Evil 4, efsane statüsünde bir oyundu, hâlâ da öyle. PlayStation 2 aldıktan sonra oynadığım ve bitirdiğim ilk oyunlardan bir tanesiydi. Gerek senaryosu gerekse de oyun mekânikleriyle beni günlerce esir ettiğini çok iyi hatırlıyorum…

Resident Evil 4 Remake sürümü ise, aslında pek çok şirketin denemesi gereken bir formül. En başarılı örneklerden bir tanesi! Geçmişte büyük beğeni toplayan, ama günümüzde hem görsel kalitesi hem de oynanabilirliği ile iddialı olmayan pek çok oyun var. İşte bu oyunlar, yeni nesil teknolojilerin yardımlarıyla bir bir diriltilmeli diye düşünüyorum!

Hatırlayın, yakın zamanda Dead Space Remake gelmiş ve beğeni toplamıştı. Şimdi RE4 Remake geldi ve sadece 2 günde 3 milyon kopya satıldı! Eh, umuyorum önümüzdeki yıllarda en azından bir de Doom 3 Remake’i gelir!

RE 4 Remake, benim açımdan başarılı bir oyun! Hem çok iyi grafikleri var hem de orijinal versiyonuna kıyasla daha iyi bir oynanış sistemine sahip. Genellikle sizi diken üstünde tutmayı ve yeni detayları sayesinde merak içinde bırakmayı başarabiliyor. Bu başarıda, yakın zamanda Doom 3 odaklı bir röportaj gerçekleştirdiğim ünlü yazar Matt Costello’nun da payı var. Costello, RE4 Remake’in senaryosu üzerinde 1 sene boyunca çalışmış bir isim. Hatta henüz oyunun duyurusu gelmeden önce bana, çok seveceğimi düşündüğü bir proje üzerinde çalıştığını, ama henüz detay veremeyeceğini söylemişti. Demek ki buymuş!

Oyunu PC’de deneyimledim ve ne oldu biliyor musunuz? Sonrasında eski RE4’ü de PC’ye kurup oynamaya başladım…

İşte bende böyle bir etkisi oldu!

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S23 Kullanıcılarını Uyarıyor! Yoksa Ucuz Kılıf mı Kullanıyorsunuz?