Robot Çalışan Ajansı Dijitalleşmeyi Zirveye Çıkarmak İstiyor

insansı robotlar geleceği

Robot çalışan ajansı Türkiye’de ilk defa kuruldu. Bu ajansın dijital dönüşümü adeta zirveye çıkarmak istediği görülüyor.

Küresel çapta dijitalleşme artık kaçınılmaz bir durum haline geldi. Bu dijital dönüşüm ile birlikte birçok şirket kendi bünyesinde yeni işe alımlar gerçekleştiriyor. Peki bu işe alımlar tamamen robotlar üzerinden gerçekleşirse ortaya nasıl bir tablo çıkar? İşte bunu sağlamak için birçok yeni ajans kuruluyor.

Türkiye’de ilk defa robot istihdam ajansı kuruldu. Bu ajans ile birlikte büyük kolaylık sağlanması amaçlanıyor. Konuyla ilgili ortaya çıkan son araştırmalara baktığımızda herhangi bir şirkette boşalan bir pozisyonunu doldurulması ortalama olarak 42 gün içerisinde gerçekleşiyor. Bu ajans öncelikle süreyi kısaltmak istiyor.

Robot çalışan ajansı Türkiye’de ilk oldu

Yeni kurulan robotik çalışan ajansı ile birlikte boşalan bir pozisyonun doldurulması 48 saate kadar düşecek. Şirket tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda 48 saat içerisinde dijital çalışanın bulunacağı ifade ediliyor. Bu durum şirketlere büyük bir zaman kazandıracak.

Robot çalışan ajansı

Dijital çalışan ile birlikte işler aksamadan yolunda devam edecek. Ayrıca çeşitli yapay zeka çözümleri sunulabilecek. Bu durum dijital çalışanları çok daha farklı bir noktaya taşıyor. İnsan kaynakları tedarik zinciri ve finans gibi konularda bile robotlar istihdam ediliyor. Yani onlar aklınıza gelebilecek tüm sektörlerde yer alıyor.

Rutin ve sıkıcı işleri robotlar üstlenecek

Burada elbette robotların tüm işleri eline alması amaçlanmıyor. Bunun yerine daha çok rutin ve sıkıcı işlerle robotların uğraşacağı görülüyor. Kurum aidiyetini kaybetme tehlikesine karşı şirketler önlem almak istiyor. Rutin ve sıkıcı işler bu nedenle robotlara devrediliyor. Robot çalışan ajansı bu noktada destek sağlayacak.

Verimliliğin artırılması ve rekabet avantajının yakalanması için dijital dönüşümün önemi çok büyük. Önümüzdeki yıllarda bu tür şirketlerin sayısının çok daha fazla artış göstereceği görülüyor. Peki siz robot ajansı gibi şirketlerin sayısının artması hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Robotik Kodlama Geleceği Şekillendirecek: Peki Bu Alanda Neler Öğrenilmesi Gerekiyor?

>> Akıllı Temizlik Seçeneklerine Sahip ECOVACS ROBOTICS Artık Türkiye’de!