Haftalık Telefon Haberleri (2 Temmuz 2022-9 Temmuz 2022)

iPhone reklam gösterme

Haftalık telefon haberleri yazımızda, bu hafta yeni gelişmelere şahit olduk. İşte son günlerde güncemde olan gelişmeler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan haftalık telefon haberleri.

Haftalık Telefon Haberleri (2 Temmuz 2022-9 Temmuz 2022)

Samsung Galaxy Z Fold 4 Yepyeni Renk Seçenekleri İle Geliyor!

Haftalık Telefon Haberleri

Haftalık telefon haberleri yazımızın ilk haberinde Z Fold 4 karşımıza çıkıyor. İddialara göre Samsung Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 modeli, ilk tanıtıldığında 3 farklı renk seçeneği ile karşımıza çıkacak. Bu renkler;

  • Bej
  • Siyah
  • Gri
  • Phantom Black
  • Yeşil
  • Bej

Xiaomi 12S Ultra Kamera Performansı: Beklentileri Karşıladı mı?

Xiaomi 12S Ultra

Haftalık telefon haberleri yazımızın ikinci bölümünde ise piyasanın en güçlülerini karşılaştırıyoruz. Ortaya çıkan düşük ışık görsellerini incelediğimizde, renklerin daha canlı olduğunu görmekteyiz. Bununla beraber ayrıntılar da rakiplerine kıyasla daha fazla belli oluyor. Fakat arka taraftaki binaya odaklandığımızda, iPhone 13 Pro Max modelinin, söz konusu binayı daha net gösterdiğini görmekteyiz.

Xiaomi 13 Serisi Seramik Gövde İle Gelecek!

Haftalık Telefon Haberleri

Çin sosyal medya platformu Digital Chat Station’da paylaşılan bilgiye göre, bu yılın sonlarına doğru Çin’de tanıtılması beklenen Xiaomi 13 serisi hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. İddialara göre Xiaomi 13 serisi ile gelecek olan tüm modeller seramik gövde ile gelecek. BYD tarafından üretileceği de iddia edilenler arasında. Tabii ki sızıntıcı, bunun yalnızca bir iddiadan ibaret olduğunu da ekledi. Hatta Xiaomi 13 modeli için ilk prototip modellerin, seramik olarak üretildiği söylentiler arasında.

Xiaomi 12 Lite Avrupa Fiyatı Belli Oldu: Serinin En Ucuzu!

Xiaomi 12 Lite

Haftalık telefon haberleri bölümümüzde Xiaomi 12 Lite sızdırıldı. Bazı mağazalarda listelenen model, 500 euroluk bir fiyat etiketi ile karşımıza çıkıyor. Qualcomm imzalı Snapdragon 778G işlemcisi ile gelecek model, orta segmentte uygun fiyatı ile karşımıza çıkacak. Tasarım detaylarını incelediğimizde Xiaomi 12 modeline benzer bir tasarım anlayışına hakim olan model, uygun fiyata Premium görünümlü model sunmayı amaçlıyor.

Oppo A97 5G Yolda: Bu Fiyata 5G Telefon!

Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde, ön panelinde 6.56 inçlik LCD bir panel karşımıza çıkıyor. Genellikle uygun fiyatlı akıllı telefonlarda LCD paneller kullanıldığını biliyoruz. Bu yüzden çok da sorun yaratmayacak bir özellik olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca söz konusu model, 8 GB ve 12 GB olmak üzere iki farklı RAM kapasitesi bizleri karşılıyor. Bu RAM’i desteklemek için ise 256 GB dahili depolama alanı bulunacak. Tabii ki uygun fiyatlı bir modele göre 256 GB’lık depolamanın yeteceğini söyleyebiliriz.

Oppo A97

Haftalık telefon haberleri yazımızda uygun fiyatlı 5G destekli yeni Oppo modelini görmekteyiz. Kamerada 48 MP ana kamera ve 2 MP ikinci kamera yer alıyor. Ön tarafında bulunan kamera ise 8 MP çözünürlüğünde olacak. Pil tarafında ise 5000 mAh’lik bir kapasite bulunuyor. Fakat söz konusu modelde hızlı şarj desteğinin olup olmayacağı henüz belli değil. Fiyatta ise 350 dolarlık bir fiyat etiketi bizleri karşılıyor. Söz konusu fiyatı TL’ye çevirdiğimizde ise 6000 TL’lik bir fiyat etiketi bizleri karşılıyor. Tabii ki bu fiyat etiketine vergiler vs. eklendiği zaman 8000 TL’leri geçecektir.

Xiaomi 12S Ultra Paramparça Edildi: İşte İçindekiler!

Xiaomi 12S Ultra modeli paramparça edildi. Paylaşılan videoyu incelediğimizde böylesine kalifiye bir modelin, söz konusu özellikleri nasıl içine sığdırdığını hayretle izliyoruz. Mümkün olduğunca sıkı bir şekilde paketlenen modelin en çok dikkat çeken tarafı ise kamera modülleri. Videoyu izlediğimizde, cihazın arka tasarımında en çok yer kaplayan tarafın, kamera kısmı olduğunu görmekteyiz. 5x periskop ve 48 MP Ultra geniş açılı kamera ile gelen model, devasa lensi ile dikkat çekiyor. Qualcomm imzalı Snapdragon 8+ Gen1 yongasına sahip olması da cabası.

Huawei Nova 10 Tanıtıldı: Kartlar Yeniden Dağıtılıyor!

 

Huawei Nova 10

Haftalık telefon haberleri yazımızda Huawei Nova 10 ortaya çıktı. Huawei Nova 10 serisi ile sunulacak olan Nova 10 ve Nova 10 Pro modelleri hakkında zaten uzun süredir ortaya çıkan detaylar mevcuttu. Sonunda söz konusu modeller tanıtıldı. Artık hakkında bütün ayrıntılara sahibiz. Huawei Nova modeli 120 Hz tazeleme oranına sahip 6.67 inçlik OLED bir panel ile karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda bu delikli ekran tasarımında bulunan kamerası 60 MP çözünürlüğünde. Serinin Pro modelinde ise 6.78 inçlik biraz daha büyük bir ekran karşımıza çıkıyor. Ön tarafında iki tane kamera bulunan model 60 MP ön kameraya sahip olan modelin yanında 8 MP portre kamerası da bulunuyor.

İlgili Haberler

>> Volkswagen Elektrikli Otomobil Fiyatlarında Düşüş Sağlayabilir 

>> Android 13 Güncellemesi Alacak Samsung Telefon ve Tablet Modelleri