Samsung Akıllı Telefon Fiyatları Korkunç Zamlar İle Karşı Karşıya

Samsung akıllı telefon fiyatları

Samsung akıllı telefon fiyatları beklentinin çok daha üstünde zam aldı. Böylece fiyatlar tahmin edilenden daha fazla artmış oldu.

Dünyanın en büyük akıllı telefon devleri içerisinde yer alan Samsung genellikle uygun fiyatlı ürünler piyasaya sunması ile biliniyor. Ancak son dönemlerde uygun fiyatlı olmak konusunda yoğun tartışmalar yaşanıyor. Temel modellere bile çok ciddi miktarlarda zamlar geldi.

Xiaomi ve Samsung arasında uzun bir süredir devam eden bir rekabet var. Bu rekabette fiyatı düşük olan daha fazla ön plana çıkabiliyor. Ancak yeni gelen fiyat artışları ile birlikte Galaxy S22 serisinin başlangıç fiyatı 19 bin TL seviyelerine geldi. Bu durum tüketiciler tarafından büyük bir tepki ile karşılanıyor.

Samsung akıllı telefon fiyatları giderek yükseliyor

Yaşanan fiyat artışları sadece amiral gemisi modellerinde görünmüyor. Aynı zamanda orta seviye cihazlara baktığımızda yine benzer fiyat artışlarının olduğunu görüyoruz. Mesela orta seviye bir Samsung akıllı telefon 13 bin TL düzeyine kadar ulaştı.

Samsung akıllı telefon fiyatları

Her bir cihazın yaklaşık olarak 2 bin TL fiyat artışı ile karşılaştığını görüyoruz. Mesela Samsung Galaxy S22 Ultra modeli 28 bin 999 TL fiyata sahipti. Şimdi ise 30 bin 1999 TL düzeyine ulaştı. Orta segment olarak kabul edilen Galaxy A73 modeli ise 12 bin 999 TL düzeyine kadar geldi.

Fiyat artışları döviz kaynaklı

Yaşanan tüm bu fiyat artışları daha çok döviz kaynaklı. Dolar kurunun 16,8 TL seviyelerinden 17,2 düzeyine kadar ulaşması böyle bir sonucun ortaya çıkmasına neden oldu. Döviz kurundaki hareketlilik fiyatlarda önemli oranlarda artışa neden olacak. Muhtemelen bu sadece Samsung akıllı telefon fiyatları ile sınırlı kalmayacak.

Bütün elektronik cihazlarda önemli miktarlarda fiyat artışlarının yapılması bekleniyor. Akıllı telefonlar bunun sadece bir bölümü. Önümüzdeki aylarda eğer döviz kuru yukarı yönlü ataklarına devam ederse bilgisayarlar ve akıllı saatler bile önemli ölçüde fiyat artışı ile karşı karşıya kalabilir.

İlgili Haberler:

>> Xiaomi 12S Ultra Kamera Performansı: Beklentileri Karşıladı mı?

>> Android 13 Güncellemesi Alacak Samsung Telefon ve Tablet Modelleri