RTÜK Masterchef ve Sadakatsiz Yapımlarına Ceza Yağdırdı Sırada Hangileri Var

RTÜK Masterchef ve Sadakatsiz Yapımlarına Ceza Yağdırdı Sırada Hangileri Var

RTÜK Masterchef ve Sadakatsiz
Google News Abone Ol

Türkiye’de en fazla tartışılan kurumlardan bir tanesi olarak bilinen RTÜK, Masterchef ve Sadakatsiz yapımlarına ağır ceza kesti. Hadi gelin detaylara birlikte bakalım.

Fox TV, Kanal D ve Show TV gibi birçok kanalda yer alan yapımlara ceza kesilmesine karar verildi. Bunlar içerisinde herkesin çok yakından tanıdığı popüler yapımlar yer alıyor. Derin Futbol, Masterchef Türkiye, Sadakatsiz, Gündem Özel gibi programlar en çok göze çarpanlardı.

Son zamanlarda online platformlar ile alakalı çok fazla karar alan RTÜK, bu defa başka platformlara yöneldi. Türkiye’de birçok kişinin yakından izlediği TV programları ve diziler RTÜK kıskacına alındı. Birçok programa ceza verildi ve bunlar arasında Anadolu TV, Nehir, Süper TV, Dolunay INT gibi yapımlar da yer alıyor.

RTÜK Masterchef Ve Sadakatsiz için büyük kararı verdi

Kanalları düzenli bir şekilde takip altına alan RTÜK, her seferinde yeni düzenlemelerle karşımıza çıkıyor. Bu defa verilen cezalarda; Sadakatsiz isimli dizi ve Masterchef programları yer alıyordu. Sadakatsiz dizisinde, çocuk ve gençleri olumsuz etkileyebilecek sahneler yer aldığı ifade edildi.

RTÜK Masterchef ve Sadakatsiz

Masterchef programında ise, bir yarışmacının ağlayarak stüdyoyu terk etmesi, insan onuruna aykırı davranış olarak gösterildi. Zaten yarışmadaki o sahne çok ciddi bir tepki toplamıştı. RTÜK, Masterchef ve Sadakatsiz gibi yapımlarda hata bulurken aynı zamanda TELE 1 kanalına da yüklendi.

Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre, gün başlıyor isimli programda polislerin hiçbir delil olmadan suçlanması idari para cezasına neden oldu. Bundan kısa bir süre önce, yine aynı platforma aynı cezalar verilmişti. Bütün bunlara ek olarak öğretmen dizisi içerisindeki bazı sahnelerden dolayı ceza geldi.

RTÜK, Masterchef ve Sadakatsiz programları için uyarı vermek ile başlarken, bir anda birçok yapıma ceza verdi. Bu tür cezalar, ilerleyen zamanlarda daha fazla artabilir. İzleyicilerden bazıları bu cezalara destek verirken kimileri ise kınadı. Sizce RTÜK tarafından verilen bu tür cezalar doğru mu? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> NETFLIX ve Amazon Prime RTÜK Lisansı Aldı: Peki Şimdi Ne Olacak?

>> Minnoşlar Filmi Yasaklanacak Mı? RTÜK Raporu Yayınlandı!


CEVAP VER