Rusya Bitcoin İçin Yeni Hamle Yaptı: Sonuçları Çok Büyük Olacak

Bitcoin fiyat tahmini

Rusya Bitcoin için yeni çalışmalar yapıyor. Tüm bu çalışmaların büyük etkileri yaratacağı tahmin ediliyor.

Kripto para dünyası özellikle son dönemlerde çok sert hareketler ile karşı karşıya. Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara baktığımızda geleneksel ödeme altyapılarının geri planda kalmaya başladığını görüyoruz. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ise her seferinde daha fazla öne çıkıyor.

Dijital varlıkların en büyük handikapı kabul edilirliktir. Özellikle uluslararası ödemelerde ne yazık ki dijital varlıkların kullanılması pek mümkün değil. Eğer dijital varlıklar uluslararası ödemelerde bile tercih edilirse ortaya çok ilginç sonuçlar çıkabilir. İşte tam da böyle bir dönemden geçiyoruz. Rusya uluslararası ödemelerde bu sistemi kullanabilir.

Rusya Bitcoin için geri adım atmıyor

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara baktığımızda Rusya maliye bakanlığı yeni bir düzenlemeye hazırlanıyor. Kripto para birimlerinin mülkiyet olarak kabul edilmesi için çeşitli çalışmalar yürütülüyor. Bu çalışmalar ile birlikte dış ekonomik faaliyetler artık büyük oranda kripto para birimlerine bağlı olacak.

Rusya Bitcoin için yeni

Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaş nedeniyle ABD doları ve Euro tehlikeli bir hale geldi. En azından Rusya bu tür varlıklara olan ihtiyacını azaltmak istiyor. Bunu yapabilmesi için yeni bir ödeme sistemini kabul etmesi gerekiyor. Bitcoin bunlar içerisinden belki de en mantıklı olanı gibi görünüyor.

Kripto para birimlerinin kullanımı yaygınlaşıyor

Küresel çapta kripto para birimlerinin eskisine göre çok daha fazla kullanılır hale geldiğini görüyoruz. Bunun en önemli nedeni ise hiç şüphesiz ticarette kendisine daha fazla yer bulabilmesi. PayPal gibi birçok kuruluş kripto paralarla ödeme yöntemini kabul ediyor.

Rusya özelinde bakacak olursak işler biraz daha karışık. Mesela onun en yakın müttefiki olarak bilinen Çin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine sıcak bakmıyor. Bu durumda Rusya’nın işi biraz daha zor diyebiliriz. Ancak genel kripto para piyasası için işler pozitif görünüyor.

İlgili Haberler:

>> Kripto Paralar Psikolojik Bozukluğa Neden Oluyor: Uzmanlar Uyardı

>> Kripto Para Stratejileri Büyük Getiriler Sağlayabilir: Bunlara Mutlaka Dikkat Edin