ABD Rus Hackerlar Karşısında Ne Yapacağını Bilemiyor: VPN Sistemleri Bile Kullanıldı

ABD Rus hackerlar karşısında

ABD Rus hackerlar karşısında ne yazık ki çaresiz durumda. Özellikle son yıllarda siber saldırıların sayısının çok önemli ölçüde arttığı görülüyor. İşte konuyla ilgili merak edilen bütün detaylar.

Bilgisayar korsanları günümüzde eskisine oranla çok daha tehlikeli. Durumun farkında olan ABD yeni düzenlemeler yapıyor. Ancak bu düzenlemeler bilgisayar korsanlarını pek durduracak gibi değil. Kolej ve üniversitelerin bazılarının VPN kimlik bilgilerinin çalındığı haberleri bunu bir kez daha ortaya koymuş oldu.

Rus siber suç forumlarında bahsi geçen bilgiler satışa çıkarılıyor. Bu durum bilgisayar korsanlarının ne kadar tehlikeli olduğunu bir kere daha ortaya koymuş oldu. FBI tarafından devam ettirilen çalışmalara baktığımızda çalınan bilgilerin kötü amaçlı bilgisayar korsanlarına satıldığı görülüyor.

ABD Rus hackerlar karşısında zor durumda

Hackerlar her zaman için büyük platformları kullanıyor. Bu platformlar üzerinden çeşitli satışlar gerçekleştiriliyor. Bilgisayar korsanları yine başka bir bilgisayar korsanına verileri satıyor. Böylece elden ele çok ciddi bir veri hırsızlığı gerçekleştiriliyor.

ABD Rus hackerlar karşısında

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara baktığımızda hackerlar tarafından tüm bu kimlik bilgilerinin ele geçirildiği görülüyor. Bu bilgiler birkaç internet sitesi ve bankacılık hizmetlerinde kullanıldı. Böylece mağduriyet büyük oranda artmış oldu. 2017 yılında siber suçlular ABD içerisindeki bazı üniversitelerin giriş sayfalarını kolonladı ve kimlik bilgilerini çaldı.

Bütün sistemlere bilgisayar korsanları sızabiliyor

Her ne kadar önlemler alınsa bile yine de bilgisayar korsanları çeşitli sistemlere giriş yapabiliyor. Özellikle verirler burada büyük bir öneme sahip. ABD’li öğrencilerin verileri ise çok daha değerli. Rus hackerlar ne yazık ki FBI tarafından durdurulamıyor. Bu durum ABD gündeminde.

Sadece ABD değil aynı zamanda Türkiye gibi ülkelerde de benzer veri hırsızlıkları yaşanıyor. Siber güvenlik çağımızın artık en önemli problemi olarak kendisini gösteriyor. Peki siz yaşanan tüm bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz. Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> FBI Kuzey Koreli Hackerlar Konusunda Uyardı: Çok Tehlikeliler

>> Tesla Aracı Hackerlar Tarafından Ele Geçirildi: Güvende Değiliz