Sağlık Pazarlamacıları Rahat Durmuyor! Milyarlarca Robotik Arama Yapıldı

Google News Abone Ol

Birçok kişinin şikayet ettiği sağlık pazarlamacıları, sürekli olarak yeni teknikler deniyor. Elbette burada kastedilen sağlık çalışanları değil. İnsan sağlığı ile ilgili ortaya çıkabilecek problemleri önceden sigortalatma üzerine dayalı olan sağlık sigortaları, büyük şirketlerin iştahını kabartıyor. Özellikle de son günlerde, çok daha fazla firma bu alana yöneldi diyebiliriz.

Sigorta şirketlerinin işlevi normal şartlarda, insanların daha önceden karşılaşabileceği problemler için önlem almasıdır. Genel olarak değerlendirildiğinde insanların ihtiyaçlarını karşılayabilen bu tür firmalar, bazen bizleri canımızdan bezdirebiliyor. Neredeyse her gün yapılan aramalar ve Bir türlü bitmek bilmeyen sigorta teklifleri, kullanıcılar için adeta kabus haline geldi. Bu durum bütün dünya genelinde şikayet ediliyor ve görüldüğü kadarıyla ABD ağır yaptırımlara başlangıç verdi bile.

Sağlık pazarlamacıları milyarlarca arama yapıyor

Dünya genelinde yayılan salgın nedeniyle, birçok kişi ağır mağduriyetler yaşıyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde ABD’de bir genç, sigortası olmadığı için Koronavirüs tedavisi olamamıştı. Türkiye’de de Genel Sağlık Sigortası olarak bilinen ve herkes için zorunlu olan bu sigorta, Avrupa ve ABD ülkelerinde özel sektör eliyle vatandaşlara sunuluyor. Sağlık pazarlamacıları ise bu durumu adeta suistimal ediyor.

sağlık pazarlamacıları

ABD’de Federal İletişim Komisyonu (FCC) bugüne kadar hiç görülmemiş düzeyde ağır bir ceza verdi. Bu cezayı alanlar ise Rising Eagle ve JSquared Telecom gibi şirketler. ABD’li kamu kurumu tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa, bu robotik aramalar; Aetna, Blue Cross Blue Shield, Cigna ve UnitedHealth Group tarzındaki büyük firmalar tarafından geliyormuş gibi gösteriliyor. Böylece daha fazla kişinin kabul etmesi sağlanmak isteniyor.

Bu şirketlere çok büyük bir dava açıldı ve 225 milyon dolar ceza kesildi. Daha önceki vakalarda sadece birkaç milyon dolar ceza verilmişti. Bu seferkinin çok daha caydırıcı olması bekleniyor. Sizin bu tür sağlık pazarlamacıları ile sorunlarınız oldu mu? Yorumlar bölümünden yaşadığınız olayları bizlere aktarabilirsiniz.

>> Robot Süpürge Anker Eufy RoboVac 11S ‘in performansı nasıl? Test Ettik!

>> Yapay Zeka İlk Oyununu Geliştirdi, İşte Detaylar!

>> Google algoritmaları ile robotlar yürümeyi öğrenecek!

>> İnsan gibi hareket eden ilk teslimat robotu: Digit!

 


CEVAP VER