Samsung kilit ekranında reklam göstermeye başlayabilir!

kilit ekranında reklam

Samsung’un yeni arayüz güncellemesi ile kilit ekranında reklam göstermeye başlayacağı ortaya çıktı. Bu özellik kullanıcıları çıldırtacak.

.

Samsung, One UI arayüzüne sahip Galaxy akıllı telefonlarda kullanıcıları çıldırtacak bir özellik denemeye başladı. Tizen Help’in yeni raporlarına göre Samsung, kilit ekranında reklam göstermeye başlayacak. Samsung, bu reklamlardan elde edilen geliri, tüketicilerin beklediği özellik ve özelliklerle akıllı telefon üretmenin giderek artan maliyetlerini dengelemeye yardımcı olması için kullanacak.

Kilit ekranında reklam bir ilk değil!

Aslında Android cephesinde bu olay yeni değil. Realme ve Xiaomi gibi bir Çinli üreticiler, Android telefonlarda reklam gösteriyor. Bu firmalar reklamları maliyeti düşürmek ve kaynak yaratmak için kullanıyor.

Amazon ise reklam gösterdiği Kindle e-kitap okuyucularını daha uyguna satıyor. Bu sayede hem tüketici kazanıyor hem üretici. Ancak Android cephesinde yine tam ücret alıyor. Bu da kullanıcıların isyan etmesine neden olabilir.

Galaxy telefonların kilidini açtığında reklam görmek istemeyenler, Samsung’a fazladan ödeme yapabilecek gibi görünüyor. Bu sayede  hem reklamları kaldırıp hem de Samsung’a kaynak yaratabileceksiniz. Ancak bunun kesin bir şey olmadığını söyleyelim.

Umarız Güney Koreli Samsung; Realmi, Xiaomi ve Amazon gibi reklamlarını daha düşük fiyata satılan telefonlarında gösterir. Aksi durumda 10.000 TL verip satın aldığınız amiral gemisi modelde kimse reklam görmek istemez.

Android Authority ise işletim sistemine gelen reklamların söylentiler hakkında Samsung ile iletişme geçmiş. Ancak ne yazık ki Güney Koreli şirket bu planı hakkında “Söylentiler veya spekülasyonlar hakkında yorum yapmıyoruz.” yanıtını almış.

kilit ekranında reklam

Şüphesiz, Samsung, son derece popüler akıllı telefon ve tablet serilerinden gelir elde etmek için bu yöntemi uygulamaya karar verirse, One UI 2.5 arayüzünü kullananlar Samsung’u tercih ettiklerine bin pişman olacak.

Şimdilik bunun bir test aşamasında olduğunu Samsung’un alacağı tepkiler sonrasında reklam göstermeyi sonlandırabileceğini belirtelim. Umarız böyle bir şey gerçekleşmez ve telefonun sisteminde bile reklam görmeyiz.

İlgili Haberler

>>Kore Devine Şok! Samsung Sahibi Hapse Girebilir!

>> Samsung Galaxy Note 20 ve Fold 2 Hakkında Büyük İddia! Yakında Geliyorlar

>>Android 10 Güncellemesi Almayacak Samsung Galaxy Telefonları

>>Samsung Galaxy Android 10 Güncellemesi Alacak Telefonlar


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here