Samsung 6G Açıklaması Herkesi Heyecanlandırdı: Rekor Hız Elde Ettiler

Nokia 6G açıklaması

Samsung 6G açıklaması gündeme bomba gibi düşmeyi başardı. Henüz 5G teknolojileri bile tam olarak oturmamışken böyle bir çalışma yapılması heyecan yarattı. İşte konuyla alakalı merak edilenler.

Tüm dünya bugünlerde ağ teknolojilerinde yaşanan gelişmelere odaklandı. 5G ile birlikte hız kavramı çok üst seviyelere ulaştı. Türkiye’de de 5G konusunda yeni çalışmalar devam ediyor. Küresel çapta baktığımızda özellikle Samsung gibi firmalar bu alanda büyük ilerleme kaydetmeyi başardı.

Samsung Electronics Kıdemli Başkan Yardımcısı tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa şirket 6G çalışmaları ile birlikte en az 50 kat daha fazla hız kazandı. Burada kıyaslama yaptıkları 5G teknolojisiydi. Yani Samsung 5G ağ hızını bile 50 kat geçmeyi başardı.

Samsung 6G açıklaması: 2028 yılında geliyor

Samsung tarafından yapılan bu açıklama sonrasında gözler teknik detaylara çevrildi. Tüm dünya 5G teknolojisine odaklanırken aniden böyle bir gelişme yaşanması heyecanın dozunu iyice arttırdı. 5G ağlarında saniyede 5,23 gigabit (Gbps) hıza ulaşan şirket bunu 6G ile 50’ye katladı.

Samsung 6G açıklaması

Dünyanın henüz 5G teknolojilerinde bile yeteri kadar gelişmemiş olması önlerindeki en büyük engel olarak görülüyor. Firma ilk defa bu teknolojiyi kullanıcılara sunmak için 2028 yılına kadar vakit istedi. Ticari olarak piyasaya sunulması ise muhtemelen 2030 yılını bulacak. Henüz laboratuvar ortamında çalışmaları devam eden 6G teknolojisi geleceği şekillendirecek.

Samsung yeni teknolojiler deniyor

Birçok kişinin sadece akıllı telefon markası olarak bildiği Samsung aslında çok daha farklı teknolojilere yöneliyor. Huawei şirketinin 5G alanından çekilmesinden hemen sonra bu marka adeta sektörü devraldı. Hatta daha da ileriye giderek 6G gibi yeni teknolojiler ortaya çıkarmaya çalıştı. Şimdi ise sanal gerçeklik artırılmış gerçeklik ve karma gerçeklik karışımı olan XR teknolojilerine yöneldi.

Samsung eğer bu tür yeni teknolojileri başarılı bir şekilde tüketiciye sunabilirse Apple gibi markaları bile geçebilir. Samsung fazlasıyla geleceğe yatırım yapıyor diyebiliriz. Peki siz şirket tarafından tanıtılan yeni teknolojiler hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Detaylar:

>> Windows 11 ile değiştirilen özellikler belli oldu: Bazılarına veda ediyoruz

>> En Acımasız Teknoloji Şirketleri Bakın Hangileri Oldu: Herkes Buralarda Çalışmak İstemez