Samsung Galaxy A14 5G Göründü! İşte Özellikleri

Samsung‘un 5G bağlantı özellikli yeni telefonu Galaxy A14, yakın zamanda resmiyet kazanabilir. Zira telefona dair sızıntı bilgiler arka arkaya gelmeye devam ediyor. Son detaylar, ürünün Geekbench performans platformunda da görüldüğünü işaret ediyor. İşte detaylar.

Samsung Galaxy A14, 5G bağlantı özelliğine sahip uygun fiyatlı güncel Android telefonlardan bir tanesi olabilir. Geekbench platformundaki bilgiler, bu ürünün model numarasının SM-A146B olabileceğini gösteriyor. Dikkat çekici bir diğer detay ise, ürünün henüz model numarası belli olmayan bir Exynos çipsetine sahip olacağı.

Bu arada, ürünün MediaTek çipsetine sahip farklı bir versiyonunun da olacağı söyleniyor, ki bu da SM-A146P model numarasıyla listeleniyor. Peki hangi model derseniz, burada da Dimensity 700’ün bahsi geçiyor. Bu çipset, 5G bağlantı teknolojilerini uygun fiyatlı telefonlarda sunabilme amacıyla hazırlanmıştı.

Galaxy 14, iki farklı çipsetle gelebilir

Aşağıdaki görsellerden de anlaşılabileceği üzere, telefonun Exynos çipsetli versiyonu hem tek çekirdek hem de çoklu çekirdek performansında MediaTek çipsetine kıyasla daha yüksek performanslar sunabiliyor.

Samsung Galaxy A14 5G Göründü! İşte Özellikleri

Söylenti bilgilerin devamında, MediaTek’li Galaxy A14’te 4GB RAM değerinin olabileceği ifade ediliyor. İşletim sistemi tarafında da Android 13 var.

Daha önce sızdırılan render görsellerde ise, ürünün arka tarafında üçlü kamera sisteminin olabileceği gözleniyordu. Pil tarafında da 5000mAh değeri verilmişti.

Galaxy A14 ‘ün şu an iki farklı versiyonu olacak gibi görünüyor. Yine de çoğu bilgi henüz belirsiz. Örneğin, fiyatları ve ne zaman satışa sunulacakları belli değil. Tabii yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Samsung, daha hızlı güncellemeler için söz veriyor

Google, Android 13 güncellemesini 15 Ağustos itibarıyla sunmuştu. Samsung’un Android 13 tabanlı ilk güncellemesi ise, Galaxy S22 ailesi için 14 Ekim’de gelmişti. Yani arada aylar süren bir zaman dilimi var. Görünüşe göre bu süreç, pek çok kullanıcı için “fazla uzun” ve bunun farkında olan Güney Koreli teknoloji şirketi de harekete geçmiş durumda.

GSM Arena’da yer verilen bilgilere göre Samsung, artık güncellemelerde daha hızlı hareket etmek ve daha kısa sürede yeni çözümler sunmak için söz veriyor. Firma, 2023 yılı itibarıyla gelecek güncellemeleri daha kısa sürede müşterileriyle paylaşacak. Bakalım gerçekten de öyle mi olacak…

İlgili Haberler

>> Apple AirPods Pro, İşitme Cihazlarının Yerine Kullanılabilir mi?