Samsung Galaxy A24: Uygun Fiyatlı Yeni Android Çözümü Olabilir

Samsung

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, kısa süre önce Galaxy A34 ve Galaxy A54 model akıllı telefonlarını resmen görücüye çıkarmıştı. Bu modeller, orta seviyeye yönelik uygun fiyatlı modeller olarak hazırlandı. Şimdi de sırada Samsung Galaxy A24 var gibi, zira Samsung’un resmi sitesinde dahi sayfası görüntülendi. İşte bu yeni ekonomik ürüne dair detaylar…

Samsung Galaxy A24 yolda. Şirketin resmi websitesinde ürüne dair bir sayfanın olduğu ortaya çıktı. Demek ki yakın zamanda resmi bir duyuru gelecek. Peki an itibarıyla Galaxy A24’e dair elimizde ne gibi bilgiler var?

SamsungGalaxy A24: Samsung’un yeni ekonomik fiyatlı modeli olması bekleniyor

Samsung Galaxy A24, MediaTek’in Helio G99 çipsetiyle gelebilir. Öte yandan, Qualcomm’un Snapdragon 680’ine dair söylentilerin olduğunu da söyleyelim. Belki de farklı bölgelere yönelik iki farklı versiyon olarak hazırlanır. Ürünün giriş – orta seviyeye yönelik ekonomik fiyatlı bir çözüm olarak gelmesi bekleniyor.

Telefonun ekranı için 6.4 inç değerinden söz ediliyor. Super Amoled teknolojisi üzerine inşa edilmesi beklenilen bu ekran, FHD+ çözünürlük ve 90Hz tazeleme değeri gibi detaylar sunabilir. Bu da hem bir şeyler izleme hem de bir şeyler oynama tarafında daha akıcı ve net detayların gösterilebilmesi adına önemli.

Samsung Galaxy A24: Uygun Fiyatlı Yeni Android Çözümü Olabilir

13MP selfie kameranın üst orta kısımda, damla çentik içine yedirilmesi bekleniyor. Zaten bu tasarım dilinde pek çok telefon mevcut. Dolayısıyla yabancılık çekilmeyecektir. Arka tarafa gelindiğinde ise, çoklu kamera sisteminden söz ediliyor:

50MP ana kamera + 5MP ultra geniş açılı kamera, 2MP makro kamera, farklı tarzlarda fotoğraflar çekebilmeniz için seçenekler sunabilir.

Samsung Galaxy A24’te 5000mAh pilin olacağı ve hızlı şarj desteğinin sunulacağı söyleniyor. Hızlı şarj değeri ise, 25w ve kablolu. Merak edilen bir konu ise, hızlı şarj destekli adaptörün kutuda gelip gelmeyeceği.

Yeni detaylar oldukça paylaşacağız.

Galaxy S23 serisi için yakın zamanda güncelleme yayınlanmıştı. Eğer indirmediyseniz, performans artışı ve daha iyi kamera deneyimleri için indirebilirsiniz.

Bu güncelleme paketi sayesinde, özellikle kamera tarafında bazı düzenlemeler ve performans artışları sağlanıyor.

Özellikle oto fokus tarafında bazı sorunların olduğu, çekim yaparken kolay kolay netleme işlevinin çalışmadığını dile getiren kullanıcılar vardı. İşte bu yeni güncelleme, daha hızlı ve kullanışlı oto fokus imkânı sağlıyor. Tabii video çekim esnasında daha iyi stabilizasyonun sağlanması ve zaman zaman görülen yeşil çizgi hatasının da ortadan kaldırılması sağlanıyor.

İlgili Haberler

>> Scooter Yasağı İstanbul’a da Gelir mi? Bir Şehirde Yasak Kararı Çıktı, Halk İstemiyor!