Samsung Galaxy A54 Exynos Yonga Seti İle Geliyor!

Samsung Galaxy A54

Samsung Galaxy A54 Exynos yonga seti ile ortaya çıktı. İşte ülkemizde de satılacak yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Cihazın tasarım ayrıntılarını incelediğimizde, piyasadaki diğer A serisi modellerine benzer bir görünüme sahip olduğunu görüyoruz. Ön panelini incelediğimizde, ince çerçevelere sahip bir panel karşımıza çıkıyor. Genellikle orta segment akıllı telefonlarda sunulan akıllı telefonların daha kalın çerçeveler ile geldiğine şahit oluyorduk. Fakat A54 modelinin, üst segment akıllı telefonlara benzer bir tasarım ile geldiğini söyleyebiliriz.

Arka panelini incelediğimize ise dikey konumlandırılmış üçlü kamera kurullumu yer alıyor. Bu kameraların özellikleri hakkında henüz rotaya çıkan bir detay bulunmuyor. Fakat tasarımını incelediğimizde, üç kameranın da herhangi bir yuvaya bağlı olmadığını, birbirinden bağımsız bir dizilime sahip olduğunu görmekteyiz. Bu da söz konusu serideki tasarım olarak en köklü değişimler arasında yer alıyor.

Samsung Galaxy A54 Exynos Yonga Seti İle Geliyor!

Geçtiğimiz günlerde söz konusu modelin Galaxy A serisine ait en güçlü model olarak tanıtılacağını, yani seriye ait Galaxy A74 modelinin tanıtılamayacağını belirtmiştik. Sonunda serinin en güçlüsü olacak yeni modelin teknik özellikleri ortaya çıktı. Samsung imzası taşıyan yonga seti ile gelecek modelin, performans tarafında beklentileri sonuna kadar karşılayacak, orta-üst segment bir model olarak karşımıza çıkacağını görüyoruz. Samsung’un yeni Galaxy A54 modeli, Exynos 1380 yonga seti ile gelecek.

Samsung Galaxy A54

Bu yeni yonga seti, birçok orta sınıf Samsung cihazında karşımıza çıkacak. Aslında serinin önceki işlemcisi olan Exynos 1280’e göre bazı güzel iyileştirmeler getiriyor. Exynos 1380 özellikle Bixby gibi sesli asistanları hedefleyen gelişmiş dil tanıma özelliğine sahip yeni bir yapay zeka motoruna sahip olacak. Google Asistan ve Siri konusunda markaların kendi asistanları konusunda başarılı olduğunu biliyoruz. Samsung Galaxy A54 başta olmak üzere orta segmnent akıllı telefonlarında dahi tam optimize bir şekilde Bixby asistanında başarılı bir şekilde ilerlemeyi amaçlıyor.

Bixby ek olarak, görüntü tanıma ve ayrıntı algılama geliştikçe görüntü tanıma da belirgin bir şekilde Donanım açısından Exynos 1380, 5 nm EUV üretim süreci üzerine inşa edilmiştir ve 2,4 GHz’de dörtlü Cortex-A78 ile 2,0 GHz’de dörtlü Cortex-A55’i birleştiren sekiz çekirdekli bir yonga seti olarak karşımıza çıkıyor. Ve bu performansın oldukça yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Grafik yongası tarafında ise ARM tabancı Mali-G68 MP5 grafik yongası ve yapay zek ail geliştirilmiş bir AI motor daha yer alıyor.

Bu motorun saniyede trilyon işlem yapabilecek güce sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yani söz konusu işlemci, Galaxy S23 Ultra modelinde gelen 200 MP kamerayı bile işleyebilecek güce sahip. Bu yüzden bir hayli güçlü bir yonga seti olarak karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde Samsung Galaxy A54 hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> YouTube Video İndirme Yöntemleri!