3 Gün Şarjı Bitmeyecek: Yeni Telefon Duyuruldu!

3 Gün Şarjı Bitmeyecek

3 gün şarjı bitmeyecek olan Nokia C22 ve C32  modelleri duyuruldu. İşte özellikle pil konusunda iddialı olan yeni Nokia modelleri hakkında detaylar.

Nokia’nin C serisi modellerinin genellikle giriş segment akıllı telefonlar olarak karşımıza çıktığını biliyoruz. Her ne kadar söz konusu şirket akıllı telefon tarafında Türkiye’den çekilmiş olsa da Avrupa’da hala ilgi gören modeller arasında yer alıyor. Bu yüzden Nokia’nın özellikle giriş segment akıllı telefonlarda başarılı bir marka olarak devam ettiğini söyleyebiliriz. Üst segment modeller sunmaya devam etse de Avrupa’da da yine uygun fiyatlı akıllı telefonları daha çok seviliyor. Geçtiğimiz günlerde Nokia’nın C22 ve C23 modelleri hakkında bazı ortaya çıkan sızıntılar mevcuttu. Söz konusu iki modelin de pil tarafında iddialı modeller olacağı biliniyordu. Fakat fiyatı ve teknik özellikleri hakkında henüz ortaya çıkan bir ayrıntı bulunmuyordu. Sonunda iki model de tanıtıldı. İşte pil odaklı uygun fiyatlı 3 gün şarjı bitmeyecek iki modelin fiyatı ve sundukları.

3 Gün Şarjı Bitmeyecek: Yeni Telefon Duyuruldu!

Nokia bugün uygun fiyatlı C serisine iki yeni telefon ekledi. Nokia C32 ve Nokia C22. Nokia C32, 50 MP ana kameraya sahip C32 ve C22, toz ve su sıçramasına karşı koruma kategorisi IP52’dir. Hem Nokia C32 hem de C22, 6,5 inç HD LCD’ye ve ön tarafta hafif kavisli 2,5D cama sahiptir. Diğer bir ortak özellik ise 10W şarjlı 5.000 mAh batarya ve üç güne kadar dayandığı iddia ediliyor. Nokia’ya göre yapay zeka destekli pil tasarrufu yönetimi, pil ömrünü uzatıyor. Nokia C32’de yana monte edilmiş bir parmak izi sensörü, gece modu, portre modu ve otomatik HDR özellikli 50 MP ana kamera ve 2 MP özel makro bulunuyor. Ön tarafta, maskeyle bile yüz tanıma kilidini destekleyen 8 MP bir selfie kamera var.

Nokia C32

Nokia C32, 3 GB ve 4 GB RAM olmak üzere iki farklı RAM seçeneği ile geliyor. Depolama alanı tarafında ise 64 GB veya 128 GB depolama yer alıyor. Yonga setinde ise Unisoc SC9863A işlemcisi tarafından desteklenmektedir. Depolama alanının ise microSD kartlarla genişletilebilir olduğunu da ekleyelim. Nokia C32 modeli, Android 13‘te çalışıyor.

3 Gün Şarjı Bitmeyecek

3 gün şarjı bitmeyecek olan Nokia C22 modeli 109 Euro, C32 modeli ise 129 Euro’luk bir fiyat etiketi ile karşımıza çıkıyor. Fiyatı göre performansının tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz. Fakat ülkemizde satışa sunulmayacağı düşünülüyor.

İlgili Haberler

>> YouTube Video İndirme Yöntemleri!