Samsung Galaxy A54 Serinin En Güçlüsü Olacak!

Samsung Galaxy A54

Samsung Galaxy A54 hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte önümüzdeki dönemlerde Türkiye’ye gelecek olan model hakkında tüm detaylar.

Cihazın tasarım ayrıntılarını incelediğimizde, piyasadaki diğer A serisi modellerine benzer bir görünüme sahip olduğunu görüyoruz. Ön panelini incelediğimizde, ince çerçevelere sahip bir panel karşımıza çıkıyor. Genellikle orta segment akıllı telefonlarda sunulan akıllı telefonların daha kalın çerçeveler ile geldiğine şahit oluyorduk. Fakat A54 modelinin, üst segment akıllı telefonlara benzer bir tasarım ile geldiğini söyleyebiliriz.

Arka panelini incelediğimize ise dikey konumlandırılmış üçlü kamera kurullumu yer alıyor. Bu kameraların özellikleri hakkında henüz rotaya çıkan bir detay bulunmuyor. Fakat tasarımını incelediğimizde, üç kameranın da herhangi bir yuvaya bağlı olmadığını, birbirinden bağımsız bir dizilime sahip olduğunu görmekteyiz. Bu da söz konusu serideki tasarım olarak en köklü değişimler arasında yer alıyor. İşte yüksek tamir edilebilir puanı ile ortaya çıkan yeni model hakkında tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy A54 Serinin En Güçlüsü Olacak!

Tamir edilebilirlik puanlarının paylaştığı web sitesinde, söz konusu modelin bileşenlerinin kolay tamir edilip edilmediği puanlanıyor. Son olarak A54, Galaxy S23 ve S23 Ultra’dan ilginç bir şekilde daha yüksek olan 8,4/10 puan alıyor. Geçen yıl A54’ün öncüsü Galaxy A53’te olduğu gibi her ikisi de yalnızca 8,2/10 puan almıştı. Bu da tamir edilebilirlik taqrafında Samsung’un en iyi modelleri arasında yer aldığı anlamına geliyor.

Galaxy A54

Yani her geçen yıl işler biraz daha iyiye gidiyor gibi görünüyor. Aynı zamanda Samsung’un orta sınıf modellerini onarmak amiral gemilerine göre biraz daha kolay görünüyor, en azından Fransız ölçütleri söz konusu olduğunda. Çünkü uygun fiyatlı akıllı telefonlar söz konusu olduğunda, bileşenler daha ucuz olduğu için tamir edilebilirlik tarafında Galaxy A54 gibi modellerin daha yüksek puan aldığını söyleyebiliriz.

Raporda birçok olumlu yön var, ancak en büyük olumsuzluklar, telefonun içindeki onarım için gerekli aletlerin ve çeşitli parçaların yerleştirilmesiyle ilgili. Açmanın da kolay bir şey olmadığı söyleniyor. Aksi takdirde, her şey oldukça iyi görünüyor. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla yer alacaktır.

İlgili Haberler

>> Haftalık Telefon Haberleri (7 Şubat 2023-14 Şubat 2023)