Haftalık Telefon Haberleri (7 Şubat 2023-14 Şubat 2023)

Haftalık Telefon Haberleri

Haftalık telefon haberleri yazımızda, bu hafta yeni gelişmelere şahit olduk. İşte son günlerde gündemde olan gelişmeler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan haftalık telefon haberleri.

Haftalık Telefon Haberleri (7 Şubat 2023-14 Şubat 2023)

Vivo Y100 Böyle Görünecek: Piyasanın En Ucuzu!

Vivo Y100

Haftalık telefon haberleri makalemizin ilk haberi Vivo tarafından geliyor. Kanlı canlı görselleri ile ortaya çıkan modelin tasarım ayrıntılarını incelediğimizde, ön panelinde damla çentikli bir ekran tasarımı yer alıyor. Ayrıca Vivo Y100 modelinin, kendi segmentine göre bir hayli ince çerçeveler ile geldiğini görmekteyiz. Google Play Console’da ortaya çıkan Vivo modeli, teknik özellikleri hakkında da ayrıntılar sunuyor.

Tasarım tarafında Vivo Y100 modelinin arka tarafına baktığımızda ise, Rose Gold ve Mavi olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile geldiğini görmekteyiz. Arka tarafında yer alan daire biçiminde konumlandırılmış ikili daire görünümünde ise üç adet kamera yer alıyor. Söz konusu kameralar hakkında henüz ortaya çıkan bir detay olmasa da Vivo Y100 modelinin teknik özellikleri hakkında ortaya çıkan detaylar mevcut.

Samsung Galaxy A14 Uygun Fiyatlı Versiyonu İle Gündemde!

Samsung Galaxy A14

SM-A145F/DSN model numarasına sahip model, NBTC listelerinde görüntülendi. Galaxy A14 modeli hakkında ortaya çıkan detayları incelediğimizde, serinin 5G varyantı ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olduğunu görmekteyiz. Fakat işlemci tarafında 4G destekli bir model olduğu için farklı bir yonga seti ile gelecektir.

iPhone 15 Ne Zaman Çıkacak: Fotoğrafları Paylaşıldı!

iPhone 15 Ne Zaman Çıkacak

Bazı kaynaklara göre ise iPhone ailesinin isim olarak değişeceğini ve iPhone 15 serisine Ultra modelinin de ekleneceğini iddia etmişti. Sızıntılara göre iPhone 15 Pro Max modeli yerine iPhone 15 Ultra modeli yer alacak. Ultra’nın ise kamera tarafında serinin diğer modellerinden daha iyi olacağı iddia ediliyor. bununla beraber Android tarafında amiral gemisi modellerinde karşımıza çıkan Periskop lensin de yer alacağını ve artık dijital zoom özelliğinin 100x’e kadar mümkün olacağı iPhone modellerinin geleceği de tahmin ediliyordu. Sonunda hayranlar tarafından iPhone 15 Ultra’nın muhtemel tasarımları karşımıza çıktı.

Redmi 12C Uygun Fiyatıyla Türkiye’ye Gelecek!Redmi 12CGeekbench listelerinde ortaya çıkan modelin, tek çekirdeklide 355, çok çekirdeklide ise 1173 puan aldığını görmekteyiz. Benzer fiyat performans skalasına ait olan modellerin Geekbench listelerinde ortaya çıkan test sonuçlarına gören hemen hemen ayın performansa sahip olduğunu görüyoruz. Bu yüzden söz konusu modelin tercih edilebilecek akıllı telefonlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Zaten Çin pazarındaki yorumları değerlendirdiğimizde ise son yıllarda Redmi tarafından piyasaya sürülmüş fiyatının hakkını veren en güçlü telefonlar arasında yer aldığına dair yorumlara da rastlıyoruz.

Xiaomi 13 Pro Türkiye Yolcusu: Tarih Verildi!Xiaomi 13 Pro

Haftalık telefon haberleri makalemizin son haberi ise Xiaomi tarafından geliyor. Aralık ayında Çin’de tanıtılan Xiaomi 13 ve 13 Pro modellerinin küresel lansmanı 26 Şubat tarihinde gerçekleşecek. 26 Şubat tarihinden haftalar sonra ise Türkiye’ye de geleceği tahmin ediliyor. Geçtiğimiz haftalarda küresel lansman için seriye ait hem Xiaomi 13 hem de Xiaomi 13 Pro modelinden bahsedilirken, ortaya çıkan son reklam afişleri, yalnızca Xiaomi 13 Pro‘yu gözler önüne eriyor. Fakat bu durumun sebebinin Xiaomi 13’ün Avrupa’ya açılmayacak olması olarak yorumlayamayız. Markanın yalnızca Pro modelini öne çıkartmak istemesinden dolayı tek bir modelin reklam afişini görüyor olabiliriz. Bu yüzden önümüzdeki haftalarda 26 Şubat tarihinde gerçekleşecek olan küresel lansmanda Xiaomi’nin tanıtacağı modeller hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Vivo Y100 Böyle Görünecek: Piyasanın En Ucuzu!