Samsung Galaxy A72 render görüntüleri ortaya çıktı!

Google News Abone Ol

Samsung’un yakında tanıtılması beklenen Galaxy A72 modelinin render görüntüleri ortaya çıktı. İşte yeni model hakkında tüm detaylar.

Geçtiğimiz aylarda Samsung’un G­alaxy A72 modeli hakkında bir çok söylenti ortaya atılmıştı. Özellikle kamera konusunda A72 modeli hakkında bir çok tahmin mevcuttu. Söylentilere göre Galaxy A72, Samsung’un ilk 5 kameralı modeli olacaktı. Fakat Hollandalı blog GalaxyClub‘ın sızdırdığı render görüntülerini incelediğimizde, Galax­y A72, 4 kameralı bir model olarak görülüyor. Kameraların kurulumu ve tasarım detayları ile birlikte hakkında bir çok özellik ortaya çıkan yeni Samsung modeli hakkında işte tüm detaylar.

Samsung Galaxy A72 neler sunacak

Samsung Galaxy A72

Samsung’un Galaxy A72 5G modelinin sızdırılan render görüntülerini incelediğimizde, tahmin edilenden farklı bir tasarım görüyoruz. Çünkü aylardır, cihazın beşli kameraya sahip olacağı iddia ediliyordu. Fakat ortaya çıkan, henüz kesinleşmeyen, render görüntülerini incelediğimizde Galaxy A72 modelinin dörtlü kamera kurulumu ile geleceği görülüyor. Hollandalı blog GalaxyClub’ın, cihazın kamera özellikleri hakkında da ayrıntılar paylaştığını görüyoruz. İddialara göre bu dört kamera; 64 MP çözünürlüğünde ana kamera, 12 MP ultra geniş açılı kamera, 5 MP derinlik sensörü ve 5 MP makro lens olacak.

Cihazın 4G ve 5G olmak üzere iki farklı versiyonu satışa sunulacak. İki seri arasında hangi özelliklerin farklı olacağına dair bir sızıntı ne yazık ki yok. Fakat 5G versiyonunun 6,7 inçlik bir ekrana sahip olması bekleniyor. Ayrıca ekran içi parmak izi sensörüne de sahip olacak.

Samsung Galaxy A72

İki model de 8,1 mm kalınlığında olacak. Bu kalınlık, kamera çıkıntısı ile 9,9 mm’ye ulaşacak. İki model de 3,5 mm kulaklık girişine sahip olacak. Cihazların işlemcisi, RAM belleği ve dahili depolaması hakkında henüz net bir bilgi sızdırılmadı. Fakat tanıtım tarihi yaklaştıkça yeni sızıntılar gerçekleşecektir.

Galaxy A72 modelinin 4G varyantı SM-A725F model numarasına sahip, 5G varyantı ise SM-A726B model numarasına sahip olacak. Avrupa ülkelerinde satılacağı bilinen modellerin, fiyatları da özelliklerine göre değişiyor. 4G versiyonu 450-500€ civarında satılacağı düşünülürken, 5G versiyonunun ise 550-600€ bandında satılacağı düşünülüyor.

İlgili Haberler

>> Galaxy Note serisi tarih mi oluyor. İşte tüm detaylar!

>> Samsung Galaxy S21 + kanlı canlı görüntülendi!


CEVAP VER