Samsung Galaxy F23, Seride Bir İlk Barındırarak Geliyor! İşte Detaylar

Güney Koreli teknoloji firması Samsung’tan yeni bir akıllı telefon geliyor. Firmanın F serisinin yeni üyesi olması beklenen Samsung Galaxy F23, aynı zamanda seride bir ilki de bünyesinde barındırıyor. İşte yakında satışa sunulacak olan ürünle ilgili elimizdeki bilgiler.

Samsung Galaxy F23, bir aksilik olmazsa 8 Mart itibarıyla teknoloji severlerin beğenisine sunulacak. Evet, çıkışına oldukça az bir süre kaldı diyebiliriz. Samsung’un F serisi ailesinin yeni üyesi olması beklenen ürün, Qualcomm’un Snapdragon 750G’den gücünü alıyor.

Snapdragon 750G, 2020 yılında tanıtılan bir çipset. 5G bağlantı özelliği ve gelişmiş yapay zekâ desteği sunan bu çipset, Snapdragon 730G’ye kıyasla daha iyi çalışma performansı ve oyun çalıştırma tarafında da daha akıcı detaylar sunabiliyor.

Tasarımsal olarak güncel Galaxy S serisine benzer bir çizgisi bulunan ürün, birden fazla farklı renk seçeneğiyle gelecek. Samsung, akıllı telefonlarında canlı renkler sunmayı seviyor ve bu geleneğin bu yeni modelde de devam edecek olması sevindirici.

Ürün, arka tarafta yapay zekâ destekli üçlü kamera sistemine sahip. Henüz kamera tarafında pek detay bulunmuyor, ama geniş açılı çekim, portre ve makro çekim gibi özelliklerin olması bekleniyor.

Samsung Galaxy F23, Seride Bir İlk Barındırarak Geliyor! İşte Detaylar

Gelelim Samsung F serisinde bir ilk olarak bu telefonda kullanılacak özelliğe. Samsung Galaxy F23 ‘ün ekranı, 120Hz görüntü tazeleme değerine sahip olacak. Bu, seride bir ilk anlamını taşıyor. Ek olarak, ekran koruma tarafında Corning’in Gorilla Glass 5 teknolojisi de kullanılıyor.

FHD+ çözünürlüklü ekranın boyutu, ppi ve parlaklık değeri gibi detayları ise henüz bilinmiyor.

Yukarıdaki görselden de anlayabileceğiniz üzere, telefonda USB Type-C bağlantı noktası bulunuyor. Buna ek olarak 3.5mm kulaklık girişi de var. Biliyorsunuz artık çoğu üretici 3.5mm kulaklık girişini kullanmıyor. Bu, hem pil için daha fazla yer anlamını taşıyor hem de artık çoğu kullanıcı kablosuz kulaklıklara geçiş yapmış durumda. Yine de, hâlâ kablolu kulaklıklar kullananlar var ve bu kişilerin düşünülerek hareket edilmesi de sevindirici.

Samsung Galaxy F23 ‘ün satış fiyatları henüz belli değil, ancak tıpkı önceki modelde olduğu gibi 140 euro civarı bir fiyatının olması bekleniyor. Bu da yaklaşık 2200 TL satış fiyatı demek. Tabii kâr payı ve vergileri eklediğimizde bu fiyat daha da artacaktır. Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 12 ve 12 Pro Avrupa Fiyatları Sızdırıldı!