Tesla Ücretsiz Elektrik Hizmeti Verecek: Büyük Takdir Topladı

Tesla en değerli

Tesla ücretsiz elektrik hizmeti ile önemli bir gelişme kaydetti. Fakat bu hizmet herkese sunulmayacak. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticileri içerisinde yer alan Tesla devam eden Rusya Ukrayna savaşı ile ilgili bir açıklama yaptı. Fakat bu açıklama politik değildi. ABD ve Avrupalı şirketlerden destekler gelmeye devam ederken Tesla önemli bazı açıklamalara yer verdi. Bu açıklamalarda ücretsiz elektrikli araç şarj hizmeti yer alıyordu.

Elon Musk tarafından ciddi bir konuma yükseltilen Tesla tüm dünyada etkili olmaya çalışıyor. Özellikle Almanya’da kurulan yeni fabrika ile birlikte üretim büyük oranda artış gösterecek. Tesla tüm bu üretim artışı ile birlikte aynı zamanda zor durumda kalan halklara yardım etmek istiyor. Ukrayna ile ilgili bu yönde bir karar aldı.

Tesla ücretsiz elektrik hizmeti

Tesla tarafından yapılan açıklamalarda Ukrayna’da yaşayanların Supercharger istasyonlarını ücretsiz bir şekilde kullanabileceği söylendi. Ukrayna çevresindeki ülkeler ise bunun dışında kalmayacak. Hem Ukrayna hem de çevresindeki ülkeler bu hizmetlerden yararlanacak.

Tesla ücretsiz elektrik hizmeti

Dünyanın en büyük otomobil devleri içerisinde yer alan şirket savaştan bağımsız olarak elektrikli araç sahiplerine düzenli bir şekilde ücretsiz Supercharger hizmeti veriyordu. Fakat bu defa ücretsiz elektrik dağıtım programı ile birlikte işi farklı bir boyuta taşımış oldu.

Elektrikli araç kullanımı giderek yaygınlaşıyor

Elektrikli araç kullanımının giderek yaygınlaşması ile birlikte bu tür hizmetler büyük önem taşımaya başladı. Mesela Ukrayna’da şu anda elektrikli araçlar yaygın olarak kullanılsaydı herkes ücretsiz bir şekilde bataryalarını doldurabilecekti. Fakat Ukrayna’da ne yazık ki benzinli araçlar çoğunlukta.

Sosyal medya platformlarında birçok kişi ücretsiz benzin hizmetinin hangi şirket tarafından sunulacağını sordu. Muhtemelen hiçbir benzin hizmeti veren şirket ücretsiz bir şekilde yakıt sunmayacak. Fakat elektrikli araç kullananlar herhangi bir ücret ödemeden hızlı bir şekilde bataryalarını doldurabilecek. Böylece daha güvenli ülkelere göç edebilecekler. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Elektrikli Otomobil Türkiye’de Büyük Talep Görmeye Başladı

>> Volvo Elektrikli Otomobil Modeli Büyük Dikkat Çekecek