Samsung Galaxy M04 Yine Göründü! Uygun Fiyatlı Bir Model Olabilir

Güney Koreli Samsung, geçtiğimiz ağustos ayında Galaxy A04’ü, hemen sonrasında da Galaxy A04e’i tanıtmıştı. Görünüşe göre sırada Galaxy M04 var. Bu yeni ürün hakkında ara ara sızıntı bilgiler geliyor. İşte telefon hakkındaki en güncel detaylar. Tabii kesin bilgiler olmadığını şimdiden belirtelim.

Samsung Galaxy M04, büyük ihtimalle giriş seviyesinde, uygun fiyat etiketli bir telefon olacak. Güncel bir Android işletim sistemi ve temel ihtiyaçları karşılayabilecek özelliklerle milyonlarca kullanıcıyı hedefleyebilir. Kim mi onlar? Örneğin ilk kez akıllı telefon kullanmayı düşünenler.

GSM Arena’daki bilgilere göre telefon, bir süre önce benchmark testlerinde görülmüştü. Şimdi de Google Play Console’da görücüye çıktı. Ürünün detaylarını paylaşmak gerekirse…

Samsung Galaxy M04 Yine Göründü! Uygun Fiyatlı Bir Model Olabilir

Samsung Galaxy M04, giriş seviyesine yönelik uygun fiyatlı bir model olabilir

Telefonda MediaTek’in Helio G35 sistem çipinin olacağı söyleniyor. 12nm üretim süreciyle hazırlanan bu çip, özellikle verimli pil kullanımıyla ön plana çıkıyor. Bu da tek şarj ile gün içinde sorun yaşamadan kullanımlar gerçekleştirilebileceği anlamını taşıyor.

RAM tarafına baktığımızda, 3GB değerinden söz ediliyor, ki bu değer, özellikle oyun oynarken zaman zaman donmalara, yavaşlamalara yol açabilir. Öte yandan, aynı anda birden fazla uygulamayla ilgilenmek, arka planda farklı uygulamaların açık olması da performans düşüşlerine yol açacaktır.

Ürünün ekran boyutu belirtilmemiş, ancak 720p ekran çözünürlüğünün olacağı tahmin ediliyor. Öte yandan, üründe 3.5mm kulaklık girişine yer verileceği ve sağ yan taraftaki güç tuşunda parmak izi okuyucu sensörün de olacağı belirtiliyor.

Samsung Galaxy M04 Yine Göründü! Uygun Fiyatlı Bir Model Olabilir

Telefon, Geekbench 4 performans testinde tek çekirdekte 861, çoklu çekirdekte de 4233 puan elde etmişti

Samsung Galaxy M04, geçtiğimiz temmuz ayında Geekbench 4 performans testinde görücüye çıkmıştı. Helio G35 sistem çipini kullanılabileceği o sıralar da dile getiriliyordu. SM-M045F model numaralı telefon, bünyesinde 4G bağlantı teknolojisini de barındıracaktır.

Tabii şu an en çok merak edilen konuların başında, ürünün ne zaman satışa sunulacağı ve nasıl bir fiyat etiketine sahip olacağı geliyor. Açıkçası biz de merak ediyoruz.

Samsung Galaxy M04 hakkında yeni bilgiler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Windows 11’de Oyunlarda Performans Sorunları mı Yaşıyorsunuz?