Samsung, Galaxy S21 serisinde, Apple gibi kutu içeriğini kısıtlayabilir!

Samsung, Galaxy S21 serisinde, Apple gibi kutu içeriğini kısıtlayabilir!

samsung galaxy s21 şarj aleti
Google News Abone Ol

Güney Kore’nin güvenilir medya kuruluşuna göre Samsung Galaxy S21 serisinde kutudan şarj aleti ve kulaklık çıkmayabilir. İşte tüm detaylar.

Güney Kore’nin yerel medya kuruluşu ChosunBiz’e göre; Samsung, S21 serisinin kutu içeriğinde kısıtlamaya giderek şarj aleti ve kulaklık bulundurmayacak. Samsung’un amiral gemisi modellerinde kutu içeriğinden çıkan AKG marka kulaklığı, takipçileri tarafından bir hayli sevilmekteydi. Fakat iPhone 12 tanıtılmadan önce, Samsung’un kutu içeriğini kısıtlayabileceğine dair yine bir söylenti ortaya çıkmıştı. Daha sonra Apple’ın iPhone 12 serisinin, kutu içeriğinde şarj aletinin bulunmayacağının bildirilmesi üzerine Samsung hakkındaki bu söylentiler bir anda yok olmuştu. Hatta Apple’ın, şarj aletinin kutu içeriğinde olmayacağını söylemesi üzerine buna tepki gösteren markaların en başında Samsung bulunmaktaydı. Samsung, paylaşımında, Galaxy serisinin özelliklerini anlatan bir yazı yazmıştı. Yazının sonunda ise şarj aletinin de kutunun içinde olduğunu belirterek iPhone 12 serisine gönderme yapmıştı. Fakat bu haberden sonra Samsung’dan böyle bir haber görmek takipçilerini bir hayli üzdü. 

galaxy s21 şarj aleti

Samsung Galaxy S21 kutusunun içinden sadece telefon mu çıkacak 

İddialara göre Samsung S21 modelinin kutu içeriğinde sadece USB-C kablosu bulunacak. Bunun dışında garanti belgesi ve kullanım kılavuzu dışında herhangi bir aksesuar kutudan çıkmayacak. Kutu içeriğinin kısıtlanmasının gerekçesi ise nakliye maliyetleri olarak gösterildi. Aynı zamanda bu kısıtlamanın bir diğerinin nedeninin ise, şarj aletini ek olarak satmanın daha çok gelir elde edilmesi amacı ile alınmış bir karar olduğu iddia edilenler arasında. Henüz net bir açıklama bu konuda bulunmasa da söz konusu Güney Kore medyası, bunun gibi iddialarda yaptığı haberler yüksek ihtimalle gerçekleşiyor diyebiliriz.  

Apple’ın kutu içeriğini sadeleştirmesi kararından sonra birçok marka Apple’a göndermeler yapmıştı. Bu duruma karşı çıkan markaların en başında ise Samsung bulunmaktaydı. Kullanıcılarının Samsung’u tercih etme sebeplerinin arasında, kaliteli aksesuarların, telefonun kutusundan çıkması idi. Fakat Samsung, basit bir maliyet düşürme işlemi için böyle bir karar alarak sevenlerinin kendisine arkasını dönmesine neden olabilir. 

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy S21 modelleri S Pen ile gelebilir

>> Samsung Galaxy Note 20 için One UI 3 müjdesi!


CEVAP VER