Samsung Galaxy S21 Ultra S Pen desteğiyle mi geliyor!

Galaxy S21 Ultra S Pen
Google News Abone Ol

Samsung’un 2021 Ocak ayında tanıtılması beklenen S21 serisinin en üst modeli S21 Ultra, S Pen desteği ile karşımıza çıkabilir. İşte detaylar.

Samsung, Note serisinin ardından Galaxy S21 Ultra modeline de S Pen desteğini getirebilir. Geçtiğimiz haftalarda Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy S21 Ultr­a modellerinin S Pen desteği ile gelebileceğine dair söylentiler ortaya çıkmıştı. Fakat Z Fold 2 modelinde de böyle bir dedikodu ortaya çıkıp gerçekleşmediği için okuyucular tarafından önemsenmemişti.

Galaxy S21 Ultra S Pen

Geçtiğimiz haftalarda ortaya atılan habere göre Samsung, Galaxy Z Fold 3 modelinde, serinin önceki modellerinde kullanılan UTG ekranın S Pen destekleyemeyecek kadar hassas olmasından dolayı AES teknolojisi üzerinde çalışıyordu. Öne sürülen bu iddiaya Samsung sessiz kaldı ve resmi bir açıklama yapılmadı. Aynı günlerde benzer iddia Galaxy S21 Ultra modeli için de ortaya atılmıştı. Fakat gerçekleşen sızıntılara imza atan Ice Universe isimli Twitter kullanıcısı bu iddiayı doğrulayıcı bir Tweet atıldı. Atılan Tweet’de ”Samsung Galaxy S21 modelinde %100 S Pen desteği olacak” dendi.

Samsung S21 Ultra modelinde S Pen yuvası olmayacak

Samsung Note serisinde S Pen ile talep görmeye devam ediyor. Fakat böylesine ilgi gören bir amiral gemisi serisinde neden diğer serilerinin satışlarını etkileyecek bir hamle yapacağı ise merak konusu. Çünkü Z Fold 3 ve Galaxy S21 U­ltra modellerine S Pen desteği getirildiği takdirde, Note serisine olan ilgi bir hayli azalacaktır. Fakat iddia edilene göre, Samsung Galaxy S21 Ultra modelinde S Pen yuvası olmayacak. Sadece S Pen desteği bulunacak. Bununla beraber Z Fold 3 modelinin ise S Pen yuvasına sahip olması bekleniyor. Samsung’un Note serisinin tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden birinin, farklı amiral gemisi modellerinde kullanma sebebi ise hala gizemini koruyor.

Söylentiler hakkında resmi bir açıklama yapmayan Samsung, Galaxy S21 serisinin tanıtılması beklenen en erken tarih olan 14 Ocak 2021 tarihini işaret ediyor. Kesin bir tarih olmasa da tanıtılması için mümkün olan en erken tarih 14 Ocak olarak görülüyor. Hakkında hala kafalardaki soru işaretlerini gideren bilgiler sızdırılmayan Galaxy S21 serisinin tanıtımını bekleyip göreceğiz.

İlgili Haberler

>> Samsung Türkiye Yeni Reklam Filmi Çok Konuşulacak (Video)

>> Samsung Galaxy M31s yeni güncelleme ile tanıştı


CEVAP VER