Samsung Galaxy S21 Ultra sızıntıları devam ediyor

samsung galaxy s21 ultra
Google News Abone Ol

Ocak ayında tanıtılması beklenen, Samsung Galaxy S21 Ultra modeli hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. İşte tüm detaylar.

Bildiğiniz üzere Samsung, önümüzdeki ocak ayında Galaxy S21 serisini tanıtacak. Bu seride 3 model piyasaya sürülecek. Bunlar Galaxy S21, Galaxy S21 + ve Galaxy S21 Ultr­a modelleri olacak. Ocak ayında birçok markanın amiral gemisi modelleri tanıtılıyor. Bu yüzden Samsung için ocak ayı bir hayli zorlu geçecek diyebiliriz. Samsung Galaxy S21 serisiyle alakalı bilgiler sızdırılmaya devam ediliyor. Bu defa Galaxy S21 Ultr­a modelinin ekran paneli ve kamera özellikleri hakkında söylentiler ortaya çıktı.

Galaxy S21 Ultra, 120 Hz. ekrana sahip olacak

Samsung Galaxy S21 Ultra LTPO destekli panel teknolojisi sayesinde 1440p ekranda 120 Hz. yenileme hızı sunabilecek. Ocak ayında Galaxy S21 U­ltra ile tanıtılacak olan Galaxy S21, Galaxy S21 + modellerinin ekranlarının ise 1080p çözünürlüğünde 120Hz. yenileme hızına sahip olması bekleniyor. Bir diğer iddia ise 1440p çözünürlüğünde 60 Hz. yenileme hızına sahip olacağı yönünde.

Ekran çözünürlüğü ve yenileme hızı hariç, yeni seride kamera hakkında yeni iddialar da ortaya atıldı. Söylenilene göre Galaxy S21 ­Ultra modeli %12 daha fazla ışığa duyarlı olacak. Aynı zamanda Galaxy S21 Ultra’nın 108 MP çözünürlüğünde ana kamerasının olması bekleniyor. Ayrıca Galaxy S21 Ultra’nın 45W hızlı şarj desteğine sahip olacağı da söylenenler arasında. Galaxy S20 Ultra modeline kıyasla daha ince çerçeveye sahip olacak. Ve Galaxy S21 Ultra modelinin çerçevelerinin inceliği her tarafta eşit olacak.

Qualcomm’un Snapdragon 875 yonga seti ile kullanılması beklenen yeni modelin, ülkemizde ise Exynos 2100 ile piyasaya sürülmesi bekleniyor. Önümüzdeki yılın ilk aylarda satışa sunulacak yeni serinin fiyatları hakkında henüz bilgi yok. Fakat bazı kaynaklar yeni serinin en üst modeli olan Galaxy S21 Ultra modelinin Avrupa’da 1.299$ değerinde satışa sunacağını iddia ediyor. 1299$ fiyatına satılan bir modelin ülkemize geldiğinde ne kadara satılacağı ise merak konusu.

İlgili Haberler

>> Samsung Türkiye şok eden açıklama ile gündemde

>> Samsung’un devasa bataryalı Galaxy M21s modeli piyasaya sürüldü


CEVAP VER