Samsung Galaxy S21 Ultra tasarım görselleri sızdırıldı.

galaxy s21 şarj aleti
Google News Abone Ol

Yakında piyasaya sürülmesini umduğumuz Galaxy S21 serisinin Ultra modeline ait olduğu iddia edilen fotoğraflar sızdırıldı. İşte tüm detaylar. 

Geçtiğimiz günlerde Huawei Mate 40 Pro ve Samsung Galaxy S21’e ait olduğu söylenilen fotoğraflar sızdırılmıştı. Bugün ise Galaxy S21 Ultra modeline ait fotoğrafalar paylaşıldı. Teknik olarak herhangi bir bilgi edinemesek de tasarımı hakkında birçok fikir edinecek kadar net fotoğraflara sahibiz. 

Galaxy S21 Ultra tasarımı nasıl olacak 

İlk fotoğrafa baktığımızda Galaxy S21’in sızdırılan görsellerine baktığımızda düz bir ekrana sahip olduğunu görmekteydik. S21 Ultra modeline baktığımızda ise hafif kavisli bir ekran bizleri karşılıyor. Paylaşılan fotoğraflara göre ekran boyutunun 6,7 inç ile 6,9 inç arasında olduğu düşünülüyor. Aynı zamanda cihazın 165,1 x 75,6 x 8,9 mm boyutlarında olduğu tahmin edilmektedir 

samsung galaxy s21 ultra

Arka tarafına baktığımızda ise Galaxy S21 modelinde gördüğümüz 3 kameranın aksine Galaxy S21 Ultra’da 4 adet kamera görünüyor. S21 modelinde çok ince olan kamera çıkıntısı S21 Ultra’da rahatsız edecek derecede kalın görünüyor. Arka taraftaki 4 adet lensin henüz hangi amaçla kullanılacağı hakkında resmi bir açıklama gelmedi. Fakat tahminlerimize göre; ana kamera, derinlik kamerası, geniş açılı kamera ve makro lens ile karşımıza çıkabilir. 

Herkesin konuşup merak ettiği bir diğer özellik ise S-Pen desteğinin olup olmayacağı. Bu fotoğraflar sızdırılmadan önce neredeyse herekes yeni Galaxy S21 serisinin S-Pen ile birlikte geleceğini düşünüyordu. Fakat sızdırılan tasarımlarda incelediğimizde herhangi bir S-Pen girişi bulunmamakta. Yani ne yazık ki S21 serisi modelleri S-Pen ile birlikte kutudan çıkmayacak. Fakat Samsung, yazılımsal olarak S-Pen’i destekli hale getirebilir. Yani S-Pen‘i ayrı olarak satın alıp S21 serisi cihazlarımızda kullanabiliriz. Ama ne yazık ki telefonun içinde gelmeyecek. 

S21 modellerinin ne zaman tanıtılacağı hakkında henüz net bir tarih yok. Fakat lansmanının Ocak 2021’de gerçekleşeceğine dair söylentiler mevcut. Yeni sızıntılar gelene kadar beklemede kalın. 

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy S21 Render görüntüleri ortaya çıktı!

>> Samsung Galaxy A42 5G modelinin özellikleri belli oldu!


CEVAP VER