Squid Game Android Uygulaması Bilgilerinizi Çalabilir!

Squid Game açıklaması

Netflix’in dünya çapında büyük üne sahip dizisi Squid Game, şimdi de Android tarafındaki zararlı bir yazılım olarak karşımızda. Tabii ki resmi bir uygulamadan söz etmiyoruz.

Squid Game, son dönemin en popüler dizisi ve izlemeyenlerin dahi dizi hakkında pek çok detaya hakim olduğunu söylemek mümkün.

PhoneArena sitesinde yer verilen bilgiler, Google Play Store’da yer alan ve “Squid Game” isminin kullanıldığı bir uygulamanın fazlasıyla zararlı olduğu ve bu sebeple de Google’ın dijital marketinden kaldırıldığı yönünde.

Siber güvenlik araştırmacısı Lukas Stefanko, Twitter hesabından bir mesaj paylaşarak, “Squid Wallpaper 4K HD” yani, Squid Game temalı duvar kağıtları barındırdığı söylenen uygulamanın aslında hacker’lar tarafından hazırlanan ve arka planda fazlasıyla tehlike barındıran bir uygulama olduğunu belirtiyor. Öyle ki, SMS mesajlarınızdan istenmeyen reklamlara kadar pek çok can sıkıcı durumla karşılaşmanız büyük bir ihtimal.

Stefanko, bu uygulamanın Google tarafından kaldırılmadan önce 5 bin civarı kişi tarafından indirildiğini ifade ederek uyarmayı da ihmal etmedi: “Eğer bu uygulamayı siz de kurduysanız, bir an evvel silin ve iyi bir güvenlik yazılımıyla mobil cihazınızı taratın.”

Tabii artık bu uygulamanın Google Play Store’da yer almadığını tekrarlayalım ve şunu da ekleyelim: Play Store’da “Squid Game” temalı 200’den fazla uygulama bulunuyor ve her biri farklı amaca hizmet ediyor. Dikkatli olmanızda fayda var.

Squid Game Android Uygulaması Bilgilerinizi Çalabilir!

Squid Game, tüm zamanların en popüler Netflix yapımı

Güney Kore menşeli Squid Game, geçtiğimiz eylül ayı itibarıyla gösterime girdi. Yaklaşık 10 yıllık bir geliştirilme süreci olan yapım, an itibarıyla Netflix’te en çok izlenen yapım konumunda. Haliyle bu denli kâr getiren yapımın devam sezonunun da yapılması gündemde. Yine de serinin yaratıcıları, ikinci sezonu yapmanın o kadar da kolay olmadığını belirtirken açık kapı bırakmayı da ihmal etmiyor.

Dizideki telefon numarası ve hesap numarası, izleyicilerin gözünden kaçmadı

Squid Game’de kullanılan telefon numarası, pek çok izleyicinin dikkatini çekmiş ve günde binlerce aramanın gerçekleştirildiği ortaya çıkmıştı. Numaranın gerçek sahibi ise, ilk etapta diziden haberinin olmadığını belirtmiş, gelen yoğun arama ve mesajlar sayesinde normal yaşantısını devam ettirmekte güçlük çektiğini ifade etmişti.

Öte yandan, dizideki banka hesap numarasına da bazı izleyicilerin para yatırdığı ortaya çıkmıştı.

Kısacası, ister gerçek deyin ister reklam, Squid Game fırtınası bir süre daha devam edeceğe benziyor.

> Cisco Collaboration Uygulamaları Nasıl Kullanılır? Uzmanı Anlatıyor…