Samsung Galaxy S22 Serisi Çıkış Tarihi İçin Endişelendiren Gelişme

Samsung Galaxy S22 ailesinin tanıtılmasına az bir süre kala, ürünlerin çıkış tarihlerinde gecikmelerin yaşanabileceği konuşuluyor. Gelen bilgiler, pek çok firma gibi Samsung’un da tedarik zinciri tarafında bazı sıkıntılar yaşadığı yönünde. Eh, hangi firma yaşamıyor ki!

Samsung Galaxy S22 ailesi, uzun süredir devam eden sızıntı ve söylenti haberlerin ardından nihayet 9 Şubat’ta gerçekleştirilecek The Unpacked etkinliği ile resmen görücüye çıkacak. Ailenin en az üç üyeden oluşması bekleniyor. Bunlar: Galaxy S22, S22+ ve S22 Ultra. Tahmin edeceğiniz üzere en uygu fiyatlı modelin S22, en gelişmiş ve haliyle en yüksek fiyatlı modelin de S22 Ultra olması büyük ihtimal.

Samsung Galaxy S22 Serisi Çıkış Tarihi İçin Endişelendiren Gelişme

Jon Prosser, akıllı telefonlarla ilgili haberler ve videolar hazırlayan bir isim. Twitter’da yaklaşık 430 bin takipçisi var ve daha evvel Samsung ile ilgili paylaştığı pek çok bilgi doğru çıkmıştı. Prosser, şimdi de Galaxy S22 ailesiyle ilgili yeni bir bilgi verdi ve “tedarik zinciri sorunlarına” işaret etti.

Prosser, tedarikçiler tarafında bir takım sıkıntılar olduğu için S22 telefon ailesinin satış tarihlerinin biraz ileriye alındığını belirtti. Tabii ön sipariş süreci tarafında bir farklılık yok, ama telefonların kullanıcılara ulaşması biraz gecikecek.

Belirtilen yeni tarihler şöyle:

Galaxy S22 Ultra: 25 Şubat
Galaxy S22 ve S22+: 11 Mart’a kaydırıldı.

Samsung, özellikle Galaxy S22 Ultra modelini ön plana çıkarmak istiyor olabilir

S22 Ultra modeli; ekran, kameralar ve S PEN tarafında sunacaklarıyla yalnızca ailenin değil, aynı zamanda Android pazarının da en iyi telefonu olmayı hedefliyor. Firmanın öncelikli olarak onu satışa sunmak istemesi sürpriz olmasa gerek.

Ürünün bazı özelliklerini tekrar paylaşmak gerekirse:

6.6 inç değerde Dynamic AMOLED ekran.
Exynos 2200 işlemci.
8GB RAM ve 128/256/512GB depolama seçenekleri.
Arka tarafta yapay zekâ destekli kamera sistemi: 108 + 12 + 10 + 10MP.
Ön tarafta 40MP selfie kamera.
Hem kablolu hem de kablosuz hızlı şarj destekli 5000mAh pil.

İlgili Haberler

>> Apple Watch, Yine Hayat Kurtardı: Amca Ölümden Döndü!