Apple Watch, Yine Hayat Kurtardı: Amca Ölümden Döndü!

Apple Watch

Apple’ın yıllardır alışık olduğumuz hayat kurtarma hikayeleri devam ediyor. Bu Apple Watch ise yaşlı amcanın hayatını kurtardı. İşte detaylar.

Giyilebilir teknoloji tarafında akıllı saatler hayatımızın büyük bir bölümünü kaplamayı başardı. Bazı kullanıcıları, her aksesuarın teknolojik hale gelmesine karşı çıksa da, her aksesuarın yeniden geliştirilmesi, daha da teknolojik hale gelmesi önemli bir amaç taşıyor. Örneğin normal kol saatleri, yalnızca saati ve tarihi göstermek ile yetinirken, akıllı saatlerin birçok işlevi karşımıza çıkıyor. Öyle ki, yeni nesil akıllı saatlerde , artık telefonların yapabileceği bütün işlevler karşımıza çıkıyor.

Apple’ın lider olarak gösterildiği akıllı saat sektöründe önemli bir olay yaşandı. Daha önce de benzerlerine şahit olduğumuz olay, her sene yaşandığı gibi bu sene de tekrarlandı. Apple tarafından geliştirilen akıllı saat Apple Watch, yaşlı bir adamın hayatını kurtardı. Apple’ın acil durumlar için geliştirdiği SOS teknolojisi, yine hayat kurtardı. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Apple Watch, Yine Hayat Kurtardı: Amca Ölümden Döndü!

Apple Watch

ABD’nin Georgia eyaletinde gerçekleşen olayda 22 Ocak tarihinde, Apple Watch kullanıcısı yaşlı adam, talihsiz bir kaza sonucu yere düştü. O sırada üzerindeki sensörler sayesinde düştüğünü algılayan Apple Watch, yaşlı adama bildirim gönderdi. Söz konusu bildirim ekranında ise ‘Düşmüş gibi görünüyorsun’ her şey yolunda mı tarzı bir yazı ibaresi beliriyor. Bu yazının altında ise Acil Durum araması karşımıza çıkıyor. Yaşlı adam bu yazı sayesinde acil durumunu kolaylıkla bildirebildi. 12 dakika sonra ise Ambulans olay yerine ulaştı.

Ülkemizde genellikle teknolojiyi yakalayamayan neslin teknolojik aletlere uzak olduğunu görmekteyiz. Yavaş yavaş akıllı telefonlara alışık olsalar da giyilebilir teknoloji tarafında bir hayli uzaklar. Fakat bu örnek, artık akıllı telefon kullanabilen yaşlılarımızın, akıllı saatler de kullanması gerektiğini işaret ediyor. Her ne kadar alışmaları biraz zor olsa da, zamanı geldiğinde hayat kurtaracak durumlar ile karşılaşabilirler. Apple’ın her sene karşımıza çıkan bu örneğinde, Apple Watch sayesinde yere düşen yaşlı adam ölümden kurtuldu. Bu yüzden yeni çıkan teknolojileri değerlendirmek adına, henüz teknolojik ürünlere uzak olan biri de olsanız, yeni ürünleri denemenizi öneriyoruz.

İlgili Haberler

 >> Redmi 10A Özellikleri Belli Oldu: Bütçe Dostu Cihaz

>> Apple Yeni Güncellemesi Tepkilerin Merkezi Oldu: Tim Cook Seri Üzgün