Kripto Paralarda Korku Havası Hakim: Regülasyon Endişesi Devam Ediyor

Kripto paralarda korku havası

Kripto paralarda korku havası iyice kendisini göstermeye başladı. Önümüzdeki 6 ay fazlasıyla kritik olacak. Birçok yatırımcı endişeli.

Küresel çapta kripto paralar ile ilgili bazı gelişmeler yaşanıyor. Devletlerin verdiği tepkiler ve düzenleme çalışmaları kripto paraları yönlendiriyor. Özellikle ABD tarafından nasıl bir tepki gösterileceği henüz net değil. Kaygı düzeyini esas arttıran zaten ABD oldu.

.

Geçtiğimiz aylarda Rusya Merkez Bankası kripto paralarla ilgili yasaklama kararı alacağını söylemişti. Hemen ardından Putin konu ile ilgili açıklama yaptı ve madencileri kendi ülkesine davet etti. Hindistan ise kripto paralarla ilgili regülasyon çalışmalarını hızlandırma kararı aldı.

Kripto paralarda korku havası devam ediyor

Kripto para dünyasında en sert tepkiyi Çin gösterdi. Madencileri kendi ülkesinden kovan Çin, hemen ardından yeni kararlar aldı. Tüm kripto para birimleri ve borsalar yasaklandı. Bu durum dijital varlıklar için çok sert bir gerilemeye neden oldu. Şimdi ise FED büyük bir endişe yaratıyor.

Kripto paralarda korku havası

Ortaya çıkan son detaylara göre önümüzdeki 6 ay içerisinde ABD Merkez Bankası bazı ilginç kararlar alabilir. Bu kararlar kripto para yatırımcılarını pek sevindirmeyecek gibi görünüyor. Özellikle regülasyon çalışmalarının hızlanma ihtimali bu konuda büyük öneme sahip. Bitcoin tüm bu haberlerle birlikte 36000 seviyelerine yeniden geriledi.

FED baskısı önümüzdeki 6 ay devam edecek

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara göre ABD Merkez Bankası tarafından yapılan baskı 6 ay boyunca devam edecek. Bu durum sadece Bitcoin için tedirginlik yaratmıyor. Aynı zamanda Ethereum başta olmak üzere tüm altcoinlerde ciddi bir düşüş yaşanıyor. Ethereum şu sıralar 2514 dolar seviyelerinde.

Düşüş devam ederken Solana 90 dolar düzeyine kadar geriledi. Avax ise 64 dolar düzeyinde. Her regülasyon haberinde kripto para birimleri önemli bir gerileme yaşıyor. Üstelik bunun nereye kadar devam edeceği ise henüz net değil. Peki siz yaşanan tüm bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Rusya Kripto Para Madencilerini Ülkeye Çağırıyor: Dijital Varlıklar Yükselebilir

>> Kripto Paralarda Haftanın Gelişmeleri: Ortalık Yangın Yeri (25 Ocak – 01 Şubat)

. . . . .