Samsung Galaxy S22 Ultra Ne Kadar Dayanıklı? Telefonu Defalarca Yere Attılar, İşte Video!

Galaxy S22 kamera özellikleri

Samsung Galaxy S22 Ultra, Güney Koreli firmanın an itibarıyla en üst düzey akıllı telefonu olarak ön plana çıkıyor. Büyük bir ekran, güçlü bir işlemci ve gelişmiş S PEN kalem desteğiyle gelen telefon, gündelik yaşantınızdan iş hayatınıza kadar hemen her noktada işe yarar çözümler sunmayı hedefliyor. Peki bu telefon, ne kadar dayanıklı dersiniz?

Samsung Galaxy S22 Ultra, Corning’in en güncel koruma teknolojisi Gorilla Glass Victus+’a sahip. Ürünün hem ekranında hem de arka tarafında kullanılan bu teknoloji, haliyle kullanıcıları güvende hissettirebilecek bir detay.

Corning’in testlerine göre Victus+, bel hizasından sert bir zemine düşme olsa bile cihazın büyük ölçüde hasar almasını engelleyebilecek bir teknoloji. Aşağıda paylaştığımız dayanıklılık testi videosundan yola çıktığımızda ise, biraz hayal kırıklığı yaşadığımızı söyleyebiliriz.

Galaxy S22 Ultra, daha ilk düşüşte ciddi hasar aldı!

YouTube’daki PBKreviews kanalı, Galaxy S22 Ultra ile dayanıklılık testleri gerçekleştirdi ve bu süreci video olarak paylaştı. Videoda, farklı seviyelerden farklı açılarda düşmeleri görüyoruz ve hemen her düşüşte cihazda ciddi hasarların meydana geldiğine tanıklık ediyoruz.

Eğer videoyu izlemeye vaktiniz yok ise, sizin için kısaca özetleyebiliriz…

1. Bel hizasından, arka yüzey üzerine düz beton zemine düşüş sonucu: Kamera lenslerinin camları kırıldı. Arka yüzeye pek bir şey olmadı. Lensler hafif dışarı doğru çıkık tasarlandığı için hasar almaları normal görülebilir.

2. Bel hizasından, dik olarak düz beton zemine düşüş sonucu: Telefonun köşelerinde hasarlar meydana geldi ve S PEN kalemin yuvasından çıktığı görülüyor.

3. Bel hizasından, ekran üzerine beton zemine düşüş sonucu: Ekranda çatlaklar oluştu, ama ekranın çalışmasında bir sorun bulunmuyor.

4. Bel hizasından, ekran üzerine beton zemine ikinci düşüş sonucu: Ekrandaki çatlaklar arttı, ama hâlâ sorunsuz çalışıyor.

5. Kafa hizasından, arka yüzey üzerine beton zemine düşüş sonucu: Özellikle arka köşelerde ciddi hasarlar var.

6. Kafa hizasından, dik olarak beton zemine düşüş sonucu: Köşelerdeki hasar miktarı arttı ve S PEN kalemin yine yuvasından çıktığı gözlendi.

7. Kafa hizasından, ekran üzerine beton zemine düşüş sonucu: Ekrandaki çatlaklar arttığı gibi, ekranın görüntüleme ve çalışma yetenekleri de büyük ölçüde ortadan kalktı.

Samsung Galaxy S22 Ultra Ne Kadar Dayanıklı? Telefonu Defalarca Yere Attılar, İşte Video!

Kısacası, Galaxy S22 Ultra, kılıfsız kullanıldığında, ilk düşüşte sizi üzecek sonuçlarla karşılaştırabilir. Bu sebeple de dikkatli kullanmaya ve deneyimleriniz esnasında iyi bir koruyucu kılıfı tercih etmeye özen göstermelisiniz.

İlgili Haberler:

>> Twitter ‘dan DM, Yani Özel Mesaj İle İlgili Yeni Bir Güncelleme Geldi!