Trump’ın Sosyal Medya Platformu Truth Social ‘dan İlk Görüntü Geldi! Sanki Biraz Benzer Gibi…

Trump’ın sosyal medya platformu Truth Social neredeyse hazır! İşte platformdan ilk ekran görüntüsü ve Trump’ın ilk mesajı!

İş adamı ve eski ABD Başkanı Donald Trump, son dönemde gözlerden uzak bir hayat yaşıyor. Bu, aslında pek de onun seçtiği bir yol değil. Zira Trump, bildiğiniz üzere pek çok sosyal medya platformunda hali hazırda yasaklı biri. Yaptığı sivri açıklamalarla sürekli gündeme gelen Trump, en nihayetinde çeşitli yasakları ihlal ettiği gerekçesiyle bu platformlardan banlanmıştı.

Trump, pek çoğunuzun bildiği üzere en çok Twitter’ı kullanıyordu. Yasaklanmasıyla birlikte de yeni bir sosyal medya platformu hazırlayacağını ve bu platform üzerinden gerçekleri insanlarla buluşturacağını dile getirmişti.

Bir süre önce yaptığımız haberimizde, bu platformun ismini de sizlerle paylaşmıştık. İçinde bulunduğumuz şubat ayı itibarıyla yayın hayatına tam kapasite olarak geçiş yapması planlanan platform, Truth Social ismini taşıyor.

Trump'ın Sosyal Medya Platformu Truth Social 'dan İlk Görüntü Geldi! Sanki Biraz Benzer Gibi...

Platformun ilk ekran görüntüsünü ise, “Şimdi biraz gerçeklik zamanı” diyerek Trump’ın oğlu paylaştı. Paylaşım yaptığı platformun Twitter olması ise, dikkatlerden kaçmadı.
Tabii dikkatlerden kaçmayan başka detaylar da vardı. Örneğin…

Aşağıdaki görsel, Trump’ın Truth Social platformuna ait bir görsel ve fark edileceği üzere Twitter ile çok benzer yapıda.

“Hazır olun! Favori Başkanınız yakında sizile görüşecek!”

Paylaşılan mesajın altında, “cevap ver”, “retweet et” ve “beğen” gibi emojiler var. Biliyorsunuz, bunlar Twitter’da da olan etkileşim biçimleri. Haliyle onun favori sosyal medya platformu Twitter’dı. Bu konu hakkında Twitter şirketinden bir hamle gelir mi, bu da ayrıca merak konusu.

Donald Trump, Amerika’nın mevcut yönetiminden memnun olmadığı defalarca dile getiriyor ve hatta tekrar Başkan olmak için ilk seçimlerde aday olacağını da dile getiriyor. Tekrar kazanır mı bilinmez, ancak kolay kolay vazgeçmeyeceği belli.

Truth Social, “Gerçeği takip et” sloganıyla 21 Şubat’ta faaliyete geçmeyi hedefliyor

Peki Truth Social nasıl bir platform, kimler üye olabilecek, nasıl bir deneyim sunulacak?

Platforma isteyen herkes ücretsiz olarak üye olup bir profil oluşturabilecek. Beğendiği mesajları favorilerine ekleyip favori hesapları takip edebilecek ve hoşuna giden gönderileri kendi düşünceleriyle paylaşabilecek.

Bu sosyal medya uygulaması hakkında daha fazla bilgi elde etmek istiyor ve kayıt olmak istiyorsanız https://truthsocial.com/ adresine göz atabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Twitter ‘dan DM, Yani Özel Mesaj İle İlgili Yeni Bir Güncelleme Geldi!