Samsung Galaxy S23 İçin Heyecan Verici Gelişme!

Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy S23 ailesi, dahili depolama tarafında iddialı rakamlarla gelecek gibi görünüyor. GSM Arena’daki sızıntı bilgiler, microSD kart kullanımının yavaş yavaş rafa kalkacağını gösteriyor olabilir.

Samsung Galaxy S23 akıllı telefon ailesi, Güney Koreli teknoloji firmasının bu seneki amiral gemisi ailesi olacak diyebiliriz. Şimdiye kadar ürün ailesiyle ilgili pek çok sızıntı ve söylenti bilgi gelmişti. Şimdi de depolama tarafına dair detaylar geldi. Biz de hemen sizlerle paylaşalım.

GSM Arena’da yer verilen ve Twitter’daki Ahmed Qwaider hesabına dayandırılan detaylara göre Galaxy S23 ailesinde en az 256GB dahili depolama olacak. Yani 128GB’lık base – temel depolama düzeyine elveda demek üzereyiz.

Aşağıdaki görselde de detayları görebilirsiniz. Ailenin en güçlü modeli olması beklenen S23 Ultra, hem RAM hem de depolama tarafında şov yapacak gibi. Zira 12GB RAM ve 1TB dahili depolama gibi detaylardan söz ediliyor.

2022 yılında, çoğu telefonda depolama tarafında UFS 3.1 çözümü tercih edilmiş ve bu da hızlı okuma-yazma detayları sunmuştu. Haliyle bu, 2023’te değişecektir. S23 ailesi için UFS 4.0 teknolojisinin kullanılması gündemde. Bu, 2 katı daha fazla okuma hızı ve 1.6 kat daha hızlı veri yazma anlamını taşıyor. Ayrıca güç kullanımı tarafında da %46’ya varan tasarruf söz konusu.

Samsung Galaxy S23 İçin Heyecan Verici Gelişme!

Peki Galaxy S23 ailesi için başka ne gibi söylentiler var?

Bu sene Galaxy S23, S23 Plus ve S23 Ultra gibi modellerle karşılaşabiliriz. Samsung, muhtemelen önümüzdeki şubat ayında bir Unpacked etkinliği gerçekleştirecek ve bu telefonları tanıtacak.

Bu üç modelin de güncel Qualcomm işlemciyle gelmesi ve 8K çözünürlüklü video çekim imkân sunması bekleniyor. Öte yandan gece çekimleri için geliştirmelerin olduğu da söyleniyor. Öyle ki 200MP değerde kameradan bahsediliyor.

Ekran boyutları hakkında konuşmak gerekirse, S23’te 6.1 inç ekran olabilir. Plus’ta 6.6, Ultra’da da 6.8 inç ekran değeri olabilir. Tabii hepsinde de Samsung’un Dynamic Amoled teknolojisiyle.

Pil tarafına baktığımızda ise, S23 için 3900, S23 Plus için 4700mAh pilden bahsediliyor. Ultra tarafında da 5000mAh pil değeri olabilir. Tabii hem kablolu hem de kablosuz olarak hızlı şarj detaylarına yer verilecektir. Örneğin Ultra için 15w kablosuz, 45w kablolu hızlı şarjtan bahsediliyor.

Peki ya başlangıç fiyatı nasıl olacak diye merak ediyorsanız, bu konuda da tahminler var. Galaxy S23, yani ailenin en uygun fiyatlı modeli, 800 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulabilir. S22’nin de aynı fiyat etiketiyle satışa sunulduğunu hatırlatalım.

İlgili Haberler

>> 240W Hızlı Şarj! Peki Ne Kadar Sürede Şarj Ediyor?