240W Hızlı Şarj! Peki Ne Kadar Sürede Şarj Ediyor?

Dünya'nın En Hızlı Şarj Olan Telefonu

Realme GT Neo5 akıllı telefonun görücüye çıkmasına az bir süre kaldı. Gelen bilgilere göre bu ürün, 240w hızlı şarj desteğini sunan ilk akıllı telefon olacak. Açıkçası heyecan dorukta. Çıkışa az bir süre kala, hızlı şarj destekli adaptör de görücüye çıktı.

Realme GT Neo5 için heyecan verici bilgiler geldi. Aşağıda da görebileceğiniz üzere, adaptörün model numarası VCKCJACH, alt markası da SuperVOOC.

SuperVOOC, bildiğiniz gibi Oppo firmasının hızlı şarj teknolojilerinde tercih ettiği bir marka, ama öte yandan araştırma ve geliştirme tarafında Realme’yle de ortak çalışmalar yürütülüyor. Zaten Realme’nin de bir Oppo markası olduğunu hatırlatalım.

240W Hızlı Şarj! Peki Ne Kadar Sürede Şarj Ediyor?

Realme GT Neo5’te iki tane pil hücresinin olacağı söyleniyor. İkisi de aynı seviyede, ama ayrı ayrı güç takviyesi alarak güven içinde hızlıca şarj olabilecek. Geçtiğimiz sene Barselona’daki MWC etkinliğinde, bu teknolojiyle ilgili demo sunumları da gerçekleştirilmişti.

Yapılan denemelerde, test için kullanılan telefonun 3.5 dakikada yüzde 50 şarj olduğu ve 9 dakikada da tamamen şarj edilebildiği ortaya çıkmıştı. Bu üründe 4500mAh değerde pil bulunuyordu.

Bu arada, bu şarj teknolojisinin kablolu şarj teknolojisi olduğunu belirtelim.

Realme GT Neo5’te hızlı şarj dışında başka ne gibi özellikler bekleniyor?

Digital Chat Station’ta yer alan bilgilere göre Realme GT Neo 5’in iki farklı versiyonu olacak.

İlk versiyon, 4600mAh pile sahip olacak ve 240w hızlı şarj teknolojisine sahip olacak.
İkinci versiyon ise, 5000mAh değerde pille gelecek ve 150w hızlı şarj değeri sunacak.

Telefonun 6.7 inç değerde ekranla gelmesi bekleniyor. OLED teknolojisi üzerine inşa edileceği düşünülen ekran için 144Hz tazeleme değerinden de bahsediliyor. Bu da bir şeyler izlerken ya da oynarken, daha net ve akıcı detaylar anlamına geliyor.

İşlemci tarafına geldiğimizde, Snapdragon 8 Plus Gen 1’den, ana kamera tarafına baktığımızda da 50MP değerinden söz ediliyor.

Bildiğiniz gibi günümüz akıllı telefonlarında çoklu kamera sistemleri artık standart halini aldı. Realme GT Neo5’in arka tarafında da 50+12+5MP’den oluşan üçlü kamera sistemine yer verilebilir. Bu sistem de hem ultra geniş açılı çekimler, hem optik zoom’lu çekimler hem de makro çekimler sunabilir.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> iPhone 15 Ailesinden Neler Bekliyoruz? İşte Detaylar