Wednesday 2. Sezon Nasıl Olabilir? Daha Romantik mi, Karanlık mı?

Wednesday Netflix platformunda

Wednesday, son dönemin en popüler dizilerinden bir tanesi. Başrolde Jenna Ortega’nın yer aldığı ve Netflix‘te yayınlanan dizi, hem ülkemiz hem de diğer ülkelerde büyük bir ilgiyle karşılandı. 8 bölümden oluşan ilk sezonun ardından, ikinci sezon için de çalışmaların yakında başlayacağı düşünülüyor. Peki yeni sezon, acaba nasıl olabilir?

Wednesday dizisinin yıldızı Jenna Ortega, ikinci sezon için düşüncelerini şimdiden paylaşmaya başladı bile. Entertainment Tonight’a röportaj veren oyuncu, ikinci sezonun ilk sezona kıyasla çok daha karanlık olmasını istediğini dile getirdi. Bu da daha fazla şiddet ve daha fazla gerilim anlamını taşıyor.

Ortega’ya göre Wednesday karakteri, daha meraklı olmalı ve tehlikenin içine girerek en ufak detayları dahi araştırıp ortaya çıkarmalı. Dolayısıyla standart bir kahraman değil de, bir anti-kahraman gibi yoluna devam etmeli.

Peki ya Wednesday’in ikinci sezonunda daha fazla romantizm olur mu?

Karakter, duyguları pek önemsemeyen bir karakter. Yine de, ilk sezonda az da olsa romantik sahneler görmüştük. Peki ya ikinci sezonda bu sahneler artar ve Wednesday’i romantik bir ilişkinin içinde görür müyüz? Bu, çok da yüksek ihtimal değil, ama yine de şansımız var. Üstelik bu kez daha uzun süreli ve daha sağlam bir ilişki oluşabilir.

Neden derseniz, hem oyuncular hem de yapım ekibi, hikâyede “beklenilmedik yönlere götüren rotalar olsun” istiyor. Eh, romantik bir ilişki de böyle bir karakter için “beklenilmedik” olur doğrusu.

Wednesday 2. Sezon Nasıl Olabilir? Daha Romantik mi, Karanlık mı?

Wednesday, ikinci sezonda Netflix’ten ayrılabilir

The Independent’teki haberde, popüler dizinin ikinci sezon itibarıyla farklı bir streaming platformuna geçiş yapabileceğinden söz ediliyor.

1 haftada 400 milyon saatten fazla izlenen ilk sezon, haliyle ikinci sezon için de beklentileri şimdiden yükseltti.

Hatırlayanlar olacaktır, geçtiğimiz sene Amazon ile MGM firması arasında 8.5 milyar dolarlık bir satın alma anlaşması imzalanmıştı. Bu anlaşma neticesinde de James Bond da dahil pek çok marka, Amazon çatısı altında toplanmıştı. Wednesday de bir MGM markası ve sıradaki sezon da bu doğrultuda Amazon Prime’a geçiş yapabilir. Neden olmasın ki? Bu kadar popüler bir seriyi neden Netflix gibi bir rakibe bıraksın? Öte yandan, tüm bu anlaşmalardan önce MGM ile Netflix arasında seri için farklı bir anlaşma da yapılmış olabilir. Bunu henüz bilmiyoruz.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S23 İçin Heyecan Verici Gelişme!