Samsung Galaxy S23 Modelinin Yonga Seti Belli Oldu!

Haftalık Telefon Haberleri

Samsung Galaxy S23 serisinin kullanacağı yonga seti hakkında bazı söylentiler mevcut. İşte yeni modeller hakkında ilk ayrıntılar.

Bildiğiniz üzere Samsung’un Galaxy S serisi ile piyasaya süreceği modeller hakkında birçok sızıntı ortaya çıkmıştı. Bazı kaynaklar, söz konusu markanın, artık kendi işlemcilerine yönelceğini iddia ederken, baz kaynaklar ise, söz konusu S serisi modellerinin Qualcomm imzalı bir işlemci ile geleceğini iddia ediyordu. Fakat S23 tarafında işler beklendiği gibi gitmeyebilir. Samsung, Galaxy S serisi modellerinde, Exynos çiplerine yoğunlaşabilir. Yeni seride kullanılacak işlemcilerin tüm versiyonlarında Exynos işlemcisi kullanılacağına dair iddialar mevcut. İşte önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen Galaxy S23 serisi hakkında ortaya çıkan ilk ayrıntılar.

Samsung Galaxy S23 İle Gelecek Olan Yonga Seti Belli Oldu!

Geçtiğimiz günlerde, Samsung’un artık amiral gemisi serisi modellerinde Exynos işlemcileri kullanılacağı öne sürülmüştü. Hatta bazı iddialar, Samsung’un 2025 yılında Apple benzeri bir politika ile karşımıza çıkacak. Yani Samsung’un amiral gemisi serisi, yalnızca Samsung’un amiral gemisi modellerinde kullanılacak. Yani tıpkı Apple’ın A Bionic işlemci serisi gibi, yalnızca tek bir markanın ürünü olarak karşımıza çıkacak.

Galaxy S23

Bu yüzden Samsung’un önümüzdeki yıllarda uygulayacağı politikanın da bu doğrultuda olması bekleniyor. Hatta bu yıl piyasaya sürülecek S serisi modellerinde de bu karar doğrultusunda hareket edilecektir. Geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürülen S serisi modellerinde iki farklı versiyon piyasaya sürülüyordu. Bazı ülkelerde piyasaya sürülen modellerde Qualcomm yapımı işlemci kullanılırken, bazı modellerde ise Samsung yapımı Exynos işlemcileri karşımıza çıkıyordu.

Fakat Samsung, Galaxy S23 serisi ile piyasaya süreceği akıllı telefon modellerinde yalnızca Exynos yapımı bir işlemci ile karşımıza çıkabilir. Çünkü Samsung’un 2025 yılında piyasaya süreceği modellerinde, yalnızca S serisinde kullanılacak Exynos işlemcilerin karşımıza çıkacağı iddia ediliyordu. Muhtemelen önümüzdeki yıllarda piyasaya sürülecek Galaxy S23, Galaxy S24 ve Galaxy S25 gibi modellerde de yalnızca Samsung yapımı işlemciler kullanılacaktır. Samsung’un bu konudaki en büyük hedeflerinden biri ise, işlemci tarafında Apple’ın rakipsiz olarak görüldüğü piyasayı değiştirmek. Çünkü Samsung’un alacağı karara göre, artık çok daha güçlü işlemciler karşımıza çıkacak.

İlgili Haberler

>> Snapchat Paylaşılan Hikayeler Özelliği Büyük Etkileşim Sağlayacak

>> iPhone Cihazların Kullanım Ömrü Belli Oldu: Sandığınızdan Daha Uzun