Snapchat Paylaşılan Hikayeler Özelliği Büyük Etkileşim Sağlayacak

Snapchat paylaşılan hikayeler özelliği

Snapchat paylaşılan hikayeler özelliği ile birlikte büyük bir etkileşim sağlanması amaçlanıyor. Özellikle son dönemlerde bu tür özelliklere daha fazla ihtiyaç duyuluyor.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Snapchat yeni bir özellik paylaşıyor. Bu özellik ile birlikte etkileşimin önemli ölçüde artacağı tahmin ediliyor. Paylaşılan hikayeler isimli bu özellik kullanıcıların etkileşimini çok üst seviyelere kadar taşıyacak.

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara baktığımızda “paylaşılan anları paylaşılan anılara dönüştürme” imkanı sunacağı söyleniyor. Paylaşılan hikayelerin 24 saat içerisinde kaybolacağı ifade edildi. Yani bu hikayelerin aynı zamanda güvenli olacağı kesinleşti.

Snapchat paylaşılan hikayeler özelliği

Sosyal medya devi tarafından getirilen bu yeni özellik ile birlikte kullanıcı etkileşiminin başka bir noktaya taşınması amaçlanıyor. Sosyal medya platformları içerisinde etkileşim çok önemli bir faktör. İsterseniz Twitter isterseniz Instagram kullanın her zaman için etkileşim halinde olmanız önemli.

 Snapchat paylaşılan hikayeler özelliği

Kullanıcıların etkileşim oranını büyük ölçüde arttırmayı hedefleyen bu yeni paylaşılan hikayeler özelliği ile birlikte Snapchat kullanıcı sayısını arttırmak istiyor. Paylaşılan hikayeler özelliği ile birlikte arkadaşlarınızı davet edebileceksiniz. Snapchat ile davet ettiğiniz kişilerin hikayeleri orijinal içerik ile birlikte görünecek.

Yeni özellik hem güvenli hem de kullanışlı olacak

Bu yeni özelliğin hem güvenli hem de kullanışlı olması amaçlanıyor. Kullanıcıların taciz veya zorbalık gibi problemlerle karşılaşmaması için bu tür içerikler sürekli olarak denetim altında olacak. Kullanıcıların ayrıca engelledikleri hesaplarla özel hikayelere aynı anda katılan kişiler uyarı alacak.

Yeni özelliğin güvenliği ve kullanışlı olması amaçlanıyor. Böylece şirket daha fazla dikkat çekip kullanıcı sayısını büyük ölçüde artırmayı amaçlıyor. Bu yeni özelliğin bütün kullanıcılara ulaşması hedefleniyor. Hem iOS hem de Android kullanıcıları için kullanıma hazır hale getirildi. Peki siz bu tür özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Snapchat Rusya’ya Sansür Uyguladı: Ukrayna’ya Tam Destek

>> Snapchat ‘teki Ağlayan Yüz Filtresi İçin Amber Heard’ten mi Esinlenildi?