Samsung Galaxy S23 Ultra’nın Kamerası, Bebeklerin Fotoğraflarını Farklı Çekiyor Gibi…

Samsung en büyük kar

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23 ailesinin en gelişmiş modeli ve özellikle de kamera detaylarıyla iddialı. Yine de yapay zekâ destekli bu sistem, bazen istenmeyen sonuçlara yol açabiliyor. Tıpkı bu haberimizdeki örnek gibi…

.

Samsung Galaxy S23 Ultra’nın yapay zekâ destekli kamerasıyla bebek fotoğrafı çekmeyi denemiş miydiniz? Eğer yapay zekâ özelliği aktifken bunu yaparsanız, bazen beklentileriniz dışında sonuçlarla karşılaşabiliyorsunuz.

Aşağıdaki örnekte de görüleceği üzere cihazın yapay zekâ destekli kamerası, 7 aylık bir bebeğin fotoğrafına “diş” ekliyor. Normalde 7 aylık bebeklerde böyle dişler olmaz, ama cihazın farklı bir düşüncesi olsa gerek…

Apricot Lennon isimli kullanıcı, yukarıdaki tweet’i 22 Mart’ta paylaşmış. Lennon, bu fotoğrafla ilgili başka denemeler de gerçekleştirmiş ve hemen her seferinde farklı sonuçlarla karşılaşmış. Diğer tweet’leri de yukarıdaki tweet’e tıkladıktan sonra aşağıya inerek görebilirsiniz.

Kullanıcı, bu sonuçlarla defalarca karşılaşmış, ama farklı bir kullanıcıda da benzer sonuçlar var mıdır merak ediyoruz doğrusu. Eğer bu telefona sahipseniz ve bir bebeğiniz varsa, siz de deneyebilirsiniz.

Tabii bu tip sonuçlarla karşılaşmamak için kameranın yapay zekâ düzenleme modunu kapatabiliyorsunuz da.

Samsung Galaxy S23 Ultra'nın Kamerası, Bebeklerin Fotoğraflarını Farklı Çekiyor Gibi...

Samsung Galaxy S23 Ultra, kısa süre önce de sahte Ay fotoğrafları başlığıyla gündeme gelmişti

Samsung Galaxy kameraları (Özellikle de 200MP Galaxy S23 Ultra), süper çözünürlük teknolojilerini ve yapay zekâ desteğini kullanarak yüksek çözünürlüklü Ay görsellerini nasıl ortaya çıkarıyor?

“Güney Koreli Samsung, akıllı telefon kameraları tarafında en iyi deneyimleri sunabilmek için yıllardır çalışıyor. Galaxy S10 modelinin tanıtılmasından bu yana tüm modellerde yapay zekâ teknolojileri kullanılıyor ve bu sayede her zaman her yerde en iyi kamera deneyimlerini elde etmeniz amaçlanıyor.

Bunun bir parçası olarak, Samsung’tan bir de Scene Optimizer feature, yani sahne iyileştirme özelliği geldi. Bu sayede çekilen fotoğraflarda en iyi kalite sunulabiliyor. Galaxy S21 serisi tanıtıldığında ise, bu özellik sayesinde Ay’ın obje olarak tanımlanabilmesi ve çekimler tarafında geliştirmelerin yapılabilmesi mümkün oldu.

Dolayısıyla güncel bir Galaxy S telefonunuzla Ay’ın fotoğrafını çekmeye çalıştığınızda, derin öğrenme tabanlı yapay zekâ sistemi de devreye giriyor ve elde edilebilecek en iyi detaylarla görsel size sunuluyor.”

İlgili Haberler

>> Oyuncu Telefonu: Asus ROG Phone 7 Ultimate Özellikleri

. . . .