Twitter’da Daha Önce Mavi Tik’i Olanlar Para Ödemezse Ne Olacak? Kaptan Kirk Bile Endişeli

Twitter’da yıllardır mavi tik rozetli ve onaylı bir hesabınız var diyelim. Yakın zamanda bu sistem için aylık ücret isteneceği söylenmişti ve diyelim ki ödemek istemiyorsunuz… Peki ne olacak? Cevap basit: Rozetinizi kaybedeceksiniz, ama ücretsiz olarak kullanmaya devam edebileceksiniz. Tabii aylık para ödemek isterseniz başka.

William Shatner, Hollywood’un önemli isimlerinden. 92 yaşındaki isim, özellikle Uzay Yolu dizisindeki Kaptan Kirk karakteriyle hafızalarda yerini almıştı. Tabii farklı pek çok projesi ve ödülleri bulunan sanatçı, görünüşe göre Twitter’daki mavi tik sistemine, yani onaylı hesaba para vermek istemiyor…

Twitter'da Daha Önce Mavi Tik'i Olanlar Para Ödemezse Ne Olacak? Kaptan Kirk Bile Endişeli

Şu an onaylı bir hesaba ve 2.5 milyon takipçiye sahip olan Shatner, Twitter’ın patronu Elon Musk’a bir soru yöneltti ve dedi ki…

“Twitter’a ödeme yapmazsak mavi rozetlerin geri alınması gibi bir durumun aslı nedir? 15 yıldır buradayım ve esprili paylaşımlar yapıyorum. Daha önce ücretsiz verdiğin şey için şimdi para ödemek zorunda olduğumu mu ifade ediyorsun? Nedir bu, Colombia Records & Tape Club mı?

Musk‘ın cevabı da şöyle oldu…

“Bu daha çok, herkese eşit davranmakla ilgili bir şey. Bence ünlüler için farklı bir standart olmaması gerekiyor.”

Evet, ikilinin mesajları böyleydi. Tabii bu konu hakkında pek çok yorum da geldi. Örneğin Final Destination film serisinin yaratıcısı Jeffrey Reddick’e göre, “eğer eşitlik isteniyorsa,” o zaman ücret alınmamalı. Çünkü bazı insanların mavi tik için ödeme yapma gücü yok.

Bizim dikkatimizi çeken bir diğer tweet ise, Andy Russell isimli bir kullanıcıdan geldi.

Russell, sanki on binlerce kişinin tercümanı gibi bir şey oldu ve dedi ki:

“Zengin insanların bu kadar cimri olabileceklerine inanamıyorum. Mavi tik çok da önemli değil. Eğer kullanmaya devam etmek istiyorsanız, parasını da ödeyin.”

Mavi tik, sadece bir “onaylı hesap”tan ibaret mi? Tabii ki değil

Elon Musk, aylık olarak ücret ödemesi gerçekleştiren kullanıcılara bir takım avantajlar sunulacağını bildiriyor. Dolayısıyla “sadece mavi tik” olarak yaklaşmak doğru değil.

Para ödeyenler için daha güvenli bir sistem, cevapların ön plana çıkması, daha yüksek kalitede videoların yüklenebilmesi ve tweet’lerin düzenlenebilmesi gibi avantajlar sunuluyor.

Eğer para ödemek istemiyorsanız, mavi tik alamıyorsunuz ve yukarıda saydığımız avantajlardan da yararlanamıyorsunuz. İyi tarafı ise, platformu ücretsiz olarak kullanmayı sürdürebiliyorsunuz.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S23 Ultra’nın Kamerası, Bebeklerin Fotoğraflarını Farklı Çekiyor Gibi…