Samsung Galaxy S24 Ailesi İçin Heyecanlandıran Detaylar!

Samsung Galaxy S24

Her sene heyecan verici akıllı telefonlarla karşılaşıyoruz. Bu cihazlar, pek çok noktada yeni standartları belirleyebiliyor. Örneğin ekran tarafına baktığımızda, son yıllarda 90Hz ve 120Hz gibi tazeleme değerlerinin giderek yaygınlaştığını görüyoruz. Normalde 60Hz değerine alışmıştık ki bu yeni değerlerle adeta yepyeni deneyimlere kavuştuk. Peki daha fazlasına ne dersiniz? Evet, Samsung’un böyle bir planı olabilir. İşte Samsung Galaxy S24 ailesi hakkında paylaşılan yeni söylenti bilgiler…

Samsung Galaxy S24 akıllı telefon ailesi, eğer bir sürpriz olmazsa önümüzdeki sene bizlerle olacak. Hatta çıkış dönemi olarak da şimdiden kış sonu – bahar başlangıcı arası gösteriliyor.

Samlover sitesinde yer verilen bilgiler, Samsung Galaxy S24 telefon ailesinde en azından bir üyede 144Hz ekran tazeleme değerinin kullanılacağı yönünde. Tabii bu, an itibarıyla net bir bilgi değil, söylenti boyutunda bir detay.

Samsung Galaxy S24 Ailesi İçin Heyecanlandıran Detaylar!

“Peki o üye hangisi?” derseniz, cevabı verelim: Samsung Galaxy S24 Ultra. Evet, ailenin en güçlü modeli.

Eğer söylentiler doğru çıkarsa, Galaxy ürün ailesinde 144Hz ekran tazemele değeri sunan ilk telefon unvanı Galaxy S24 Ultra’nın olacak. “Peki şu an maksimum değer nedir?” derseniz, Galaxy cihazlarda maksimum olarak 120Hz değerinin kullanıldığını söylemeliyiz. Mesela, Galaxy S23 Ultra’da.

144Hz ekran tazeleme değeri ne anlama geliyor?

Daha yumuşak animasyonlar, daha yumuşak arayüz geçişleri, daha net detaylar ve dahası demek. Özellikle de oyunlarda ve izlediğiniz videolarda, aksiyon yüklü sahnelerin daha akıcı ve daha net detaylarla sunulabilmesine imkân sunulabiliyor. Tabii böyle bir değer, güç tüketimi tarafında da cihazı zorlayabilir. Samsung, muhtemelen bu tarafta da önlem alacaktır. Genelde üreticiler, güç tasarrufunu ön planda tutan kullanıcılar için “ekran tazeleme değerleri arasında geçiş yapma” imkânını sunuyor. Benzer seçenekler Galaxy S24 Ultra’da da olacaktır.

Tabii Galaxy S24 ailesi için başka beklentiler de var. Sıralamak gerekirse…

– Kutuda Android 14 işletim sistemiyle gelmesi.
– Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 çipsetinin kullanılması.
– Depolama tarafında UFS 4.1 teknolojisinin tercih edilmesi.
– 200MP kamera sensöründe hem çekim hızı hem de zoom kabiliyetlerinde yeni eklemeler.
– Zor koşullar altında daha verimli kullanılabilirlik için uydu bağlantısı özelliği.

Yeni bilgiler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Apple Pay Later: Apple’dan Yeni Sistem! İstediğini Şimdi Al, Parasını Sonra Öde!