Apple Pay Later: Apple’dan Yeni Sistem! İstediğini Şimdi Al, Parasını Sonra Öde!

Apple herkese açık beta

Apple, kullanıcılarının karşısına yeni bir hizmetle çıkıyor: Apple Pay Later! Bu sistem, basit tabirle, “şimdi al, sonra öde” mantığıyla çalışıyor. Teknoloji severler, bu servis sayesinde ekonomik anlamda biraz daha rahatlayabilecek, ödemelerini taksitler halinde gerçekleştirebilecek. Peki bu sistem, an itibarıyla herkese açık mı?

Apple Pay Later duyuruldu. Şirketin resmi sayfasından verilen bilgilerde, ihtiyaçlar doğrultusunda kullanıcıların daha rahat hareket edebilmeleri amaçlanıyor. Yani istediğiniz bir oyunu, uygulamayı ya da farklı bir ürünü satın alabilecek, ödemelerini de taksitler halinde daha sonra gerçekleştirebileceksiniz. Üstelik Apple, bu süreçlerde hiçbir faiz ve komisyon ücreti alınmayacağını da belirtiyor.

Apple Pay Later: Apple'dan Yeni Sistem! İstediğini Şimdi Al, Parasını Sonra Öde!

Apple Pay Later ile aldığınız ürünlerin ödemelerini 4 taksite bölebilecek ve 6 haftalık dilimde hiçbir faiz ve komisyon olmadan gerçekleştirebileceksiniz

Evet, Apple Pay Later’da faiz ve komisyon gibi detayların olmaması, pek çok kullanıcıyı memnun edecektir.

Kullanıcılar, bu servis üzerinden tüm ödeme planlarını takip edebilecek ve kolaylıkla yönetebilecek. Zira servis, Wallet, yani cüzdan uygulamasına entegre ediliyor. Tabii banka kartlarınızı da sisteme entegre etmeniz gerekiyor. Eğer çok fazla kredi talebinde bulunulursa, bu konuda da uyarılar yapılıyor ve gerekirse yeni talepler kabul edilmiyor.

Apple, kullanıcılara 50 ile 1000 dolar arasında kredi imkânı da sunuyor. Böylece iPhone ya da iPad’de uygulama içi alışverişler gerçekleştirirken kullanılabilecek.

Tabii bu sistem için güvenlik de önemli. Neyse ki Apple’ın Face ID, Touch ID ve parola sistemleri burada da devreye giriyor. İşlemler süresince kullanıcılardan onay taleplerinde bulunuluyor.

Apple Pay Later, an itibarıyla Amerika’daki az sayıda “şanslı” kullanıcı tarafından deneyimlenebiliyor. Zira random, yani rastgele davetler gönderiliyor. Şirket, bu süreçte elde edilen bildirimlerle hareket ederek servisin kapsamını daha da genişletecektir. Diğer ülkelerde kullanımın ne zaman başlayacağı ise henüz belli değil.

Bu tip yöntemler giderek artıyor…

Son yıllarda pek çok şirket, kullanıcıların ihtiyaçlarına daha kolay erişebilmeleri ve tabii ki daha fazla gelir elde edilebilmesi adına bu tip “ödeme erteleme, banka harici taksitlendirme” yöntemlerini kullanmaya başladı. Bu, özellikle tek seferde ödenmesi zor olabilecek yüksek fiyat etiketli ürünlere erkenden kavuşabilmek için önemli.

İlgili Haberler

>> Telefonda Oyun Oynamaktan Hoşlananlara Üzücü Haber Lenovo Legion’dan Geldi