Samsung Galaxy S24 Problemleri: İşte Karşılaşılan 4 Sorun!

Samsung Galaxy S24 ailesi, yakın zamanda satışa sunuldu. Teknoloji severlerin büyük ilgisiyle karşılaşan yeni amiral gemisi ailesi, bazı kullanıcıları ise hayal kırıklığına uğratmışa benziyor. Zira bazı kullanıcıların karşılaştığı sorunlar var. İşte detaylar.

Galaxy S24, Samsung’un güncel amiral gemisi ailesi. Üç üyeden oluşan ailede özellikle Galaxy S24 Ultra dikkat çekiyor. Zira büyük bir ekran, S PEN kalem desteği ve gelişmiş bir arka kamera sistemi var. Eh, yapay zekâ ile kullanılabilirlik imkânlarını da unutmayalım. Yine de, bu kadar gelişmiş bir akıllı telefon ailesinde de bazen sorunlar gözlenebiliyor. Son dönemde pek çok kullanıcı, özellikle şu dört problemden şikayetçi.

Bazı Galaxy S24’lerde canlı görüntüleme problemi var

Evet, Galaxy S24 kullanan bazı kullanıcılar, cihazın ekran görüntüleme performansından memnun değil. Zira renklerin donuk olduğundan şikayetçiler. Samsung ise “gerçeğe yakın görüntüleme için” böyle bir hamlenin yapıldığını belirtiyor. Yine de doğal mod ile canlı mod arasında pek fark olmadığı için şikayetler var ve bir yazılımsal güncelleme yolda. Zira bazı kullanıcıların daha iyi görüntüleme performansı sunduğunu düşündüğü için Galaxy S23’e geri dönüş yaptıkları da söyleniyor.

Bazı Galaxy S24 modellerinin ekranlarında yukarıdan aşağıya doğru uzanan bir yeşil çizgi görülüyor

Evet, bu da ilginç bir problem. Aslında bir telefonu yıllarca kullandıktan sonra böyle bir hatayla karşılaşılması pek de sürpriz olmaz. Ama yeni bir telefon alıyorsunuz ve birkaç gün sonra böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız, bir şeyler ters gitmiş demektir.

Örneğin aşağıdaki görselde bir reddit kullanıcısının telefonunu görebilirsiniz. Cihazı düşürmediğini ve asla aşırı ısınmaya maruz bırakmadığını söylüyor. Buna rağmen S24 Ultra cihazının ekranında uzun bir yeşil çizgi oluşmuş.

Kullanıcı, Samsung ile iletişime geçtiğinde, “Ürünü Verizon’dan aldıysanız onlarla iletişime geçin.” cevabını almış. Verizon mağaza yetkilileri ise, “Telefona zarar vermişsiniz, dolayısıyla yardımcı olamayız.” cevabıyla geçiştirmiş. Ekrana aşırı basınç uygulanmış olabileceği düşünülmüş. Bunun üzerine kullanıcı, farklı bir mağazaya giderek başka bir cihaz satın almış ve parasını da ödemiş. Arızalı ürünü de iade kapsamında vererek daha sonra para iadesi alacağını ifade etmiş.

Böyle bir tabloda, yani iki taraftan da düzgün bir yardım alamayan kullanıcı, sizce bir daha Samsung ya da Verizon’dan ürün alır mı?

Samsung Galaxy S24 Problemleri: İşte Karşılaşılan 4 Sorun!

Kamera problemleri

Galaxy S24 Ultra, kamera konusunda da serinin en iddialı modeli. Ama öte yandan, bazı kullanıcıların sorunlarla karşılaştığı görülüyor. Örneğin zoom geçişleri esnasında bozulmalar yaşanıyor. Ayrıca 5X ve 10X zoom’lu fotoğraflarda da kalitenin iyi olmadığı belirtilmiş. Aşağıdaki video ve görseller aracılığıyla fikir sahibi olabilirsiniz.

X platformundaki @smasithick takma isimli bu kullanıcı, yaşadığı bu sorunların ardından cihazı servise göndermiş. Servistekiler, ilk parti ürünlerde bu tip sorunların yaşandığının farkında olduklarını ve ikinci parti ürünlerde sorunların giderildiğini bildirmiş. İlginç olan ise, sorunlu ilk parti ürünlerin yine de satışa sunulması. Neyse ki sorun, biraz sancılı da olsa yeni cihazla çözülebilmiş.

Son olarak, S24’lerin Android Auto tarafında bazı sorunları var

Akıllı telefonunuzu arabanızın kontrol paneline bağlayan Android Auto özelliği, aslında daha önceki pek çok Samsung modelinde sorunluydu ve görünüşe göre S24 ailesinde de durum pek farklı değil. Volkswagen, Skoda ve SEAT marka otomabillere sahip bazı kullanıcılar bu sorunlarla karşılaşmış. Şirket, bu noktada araç üreticilerinin de sorunun kaynağında olabileceğini bildiriyor. Muhtemelen yakın zamanda yeni güncellemeler gelecektir.

İlgili Haberler

>> Mars, Bir Zamanlar Su ile Doluydu! İşte NASA’dan Yeni Fotoğraflar