Xiaomi SU7 Tasarımı Ortaya Çıktı: İlginç Teknolojiler Var!

Xiaomi SU7 Tasarımı

Xiaomi SU7 tasarımı ortaya çıktı. İşte yakında tanıtılması beklenen yeni Xiaomi’nin ilk elektrikli aracı hakkında tüm detaylar.

Pekin Otomobil Fuarı’na sadece birkaç ay kaldı ve Xiaomi SU7, fuarın yıldızlarından biri olacak gibi görünüyor. Ancak, tarih yaklaştıkça, daha fazla detay ortaya çıkıyor. SU7 resmi olarak geçen Aralık ayında duyuruldu, ancak şimdiye kadar Xiaomi iç mekanını gizli tutmayı başardı. Ancak, bu durum bugün değişiyor. SU7’nin iç tasarımına ilişkin ilk resmi görseller, tasarım ilerlemesi ile birlikte yayınlandı ve en büyük sürpriz, fiziksel düğmelerin varlığı oldu. Görünüşe göre Xiaomi, birçok elektrikli araç sahibinden gelen geri bildirimlere dikkat ediyor ve düğmelerin veya dokunsal geri bildirim anahtarlarının eksikliği, şikayet listesinin başında yer alıyor.

Xiaomi SU7 Tasarımı Ortaya Çıktı: İlginç Teknolojiler Var!

Xiaomi SU7 Tasarımı

Bu nedenle pazara ilk giren olmak her zaman iyi bir fikir değildir; Xiaomi SU7 ile keyifli vakit geçirdi ancak bitmiş ürün pek çok kriteri karşılayacak gibi görünüyor. Dokunmatik anahtarların ve direksiyonun her iki yanında iki yuvarlak kontrol cihazının bulunduğu düz tabanlı direksiyon simidi dikkat çekiyor. Orta ekran, Tesla araçlarındakine benzer şekilde yataydır ve orta konsol tasarımında Nio ve XPeng havası vardır. Sürücünün sağ elinin hemen altındaki düzenli bir dizi geçiş anahtarı klima, sürüş yüksekliği ve arka kanat spoiler ayarından sorumludur ve Başlat/Durdur düğmesi üstte bulunur.

Xiaomi SU7 Tasarımı

Direksiyon simidinin arkasında, sürücünün hemen önünde 56 inçlik bir HUD’lu bir gösterge paneli bulunmaktadır. Orta konsol da oldukça yüksekte duruyor ve alçak gösterge paneli ve etrafı saran kapılarla birlikte sürücü ve ön yolcu için koza benzeri bir his yaratıyor. Ön cam gerçekten alçakta olduğundan ve her iki belirgin ön çamurluk da arabanın kenarlarını net bir şekilde işaretlediğinden ön görüş mükemmel görünüyor. Bu detay, Xiaomi’nin detaylara ne kadar önem verdiğini gösteriyor.

Xiaomi SU7 Tasarımı

Xiaomi CEO’su Lei Jun, teslimatların bu yılın ilk yarısında başlayacağına dair söz veriyor. Büyük olasılıkla Pekin Otomobil Fuarı’nın hemen ardından Nisan ayını bekliyoruz. Şirket, bekleme listesinin potansiyel alıcıları ertelememesini sağlamak için üretimi artırıyor. Resmi olmayan kaynaklar, SU7’nin giriş seviyesi 295 hp modeli için 39.100 € başlayacağını ve 673 hp Max versiyonu için 47.300 € kadar çıkacağını iddia ediyor.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S24 Problemleri: İşte Karşılaşılan 4 Sorun!