Samsung Galaxy S24 Serisiyle İlgili İlk Önemli Bilgi Geldi!

Samsung en büyük kar

Güney Koreli şirket, önümüzdeki sene satışa sunulması beklenen Samsung Galaxy S24 amiral gemisi akıllı telefon ailesinde sadece tek bir çipset tercih edebilir.

Hatırlarsanız Samsung, birkaç sene öncesine kadar hem Qualcomm çözümlerini hem de kendi ürettiği Exynos çipset çözümlerini kullanıyordu. Bu sene satışa sunulan Galaxy S23 ailesine baktığımızda, hepsinde de Snapdragon 8 Gen 2 çipsetin tercih edildiğini görüyoruz. İşte bu, 2024 yılı için de bir işaret olabilir. İnternette sızıntı bilgi paylaşan bazı hesaplar, bunu savunuyor. Örneğin @OreXda kullanıcı isimli hesap, Samsung Galaxy S24 serisinde Exynos çipsetlerin kullanılmayacağını dile getiriyor.

Samsung Galaxy S24 Serisiyle İlgili İlk Önemli Bilgi Geldi!

Samsung Galaxy S24 serisiyle ilgili elimizdeki bilgilerin devamında…

Bazı sızıntı bilgi paylaşımcıları, Snapdragon 8 Gen 3 çipsetinde 1 – 5 – 2 konfigürasyonunun tercih edileceğini ifade ediyor. Yani…

– 1 tane yüksek performanslı Cortex X-4 çekirdeği olabilir ve 3.20GHz değerde çalışabilir.
– 5 tane performanslı Cortex-A720 çekirdeği olabilir ve 3.0GHz değerde çalışabilir.
– 2 tane de verimli çalışma için Cortex-A520 çekirdeği olabilir ve 2.0GHz değerde çalışabilir.

Bununla birlikte Adreno 750 GPU’sundan, %20 enerji tasarrufu sağlayan Snapdragon X75 5G modeminden, LPDDR5 RAM teknolojisinden ve daha hızlı veri aktarımı için (UFS) 4.1 teknolojisinden söz ediliyor.

Evet, Samsung Galaxy S24 ailesi, bu gelişmiş detaylarla 2024’ün en iddialı Android çözümlerinden olabilir.

Bu arada, Samsung’un ARM’ın Cortex CPU çekirdeklerini kullanarak yeni bir Exynos çipset tasarlamak için çalışmalar yürüttüğü biliniyor. Yine de bu çipset, söylentiler doğru çıkarsa Galaxy S24 serisinde olmayacak, muhtemelen 2025 yılında kullanılacak. Belki de Samsung Galaxy S25 ailesi için, kim bilir…

Galaxy S23 ailesinin Türkiye fiyatları nasıl?

Samsung Türkiye’nin resmi websitesine biraz göz attığımızda, şu rakamları görüyoruz…

– Galaxy S23 – 26 bin TL satış fiyatı etiketine sahip
– Galaxy S23 Plus – 33 bin TL satış fiyatı etiketine sahip
– Galaxy S23 Ultra – 41 bin TL satış fiyatı etiketine sahip

Galaxy S23 Ultra, şu sıralar “Sahte Ay Fotoğrafları” konusuyla sosyal medyanın gündeminde!

Samsung, bu yeni amiral gemisiyle Ay fotoğrafları çekebileceğimizi ifade ediyor. Tabii burada hem zoom özelliği, hem de derin öğrenme destekli yapay zekâ sisteminin payı büyük. Zira telefon, çektiğiniz fotoğrafa son halini verebilmek için bazı ek detaylar da kullanıyor. Bu da bir nevi fotoğrafı tamamen sizin çekmediğiniz anlamını taşıyor. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Yeni AirPods, Kulak Sağlığı Tarafında da Katkı Sunabilir! Nasıl mı?