Yeni AirPods, Kulak Sağlığı Tarafında da Katkı Sunabilir! Nasıl mı?

Apple, önümüzdeki yıllarda yeni AirPods kulaklıklarıyla daha fazlasını sunabilir ve bir kulaklıktan çok, bir sağlık ürünüyle karşımıza çıkabilir.

Cnet’te yer verilen ve Bloomberg’den Mark Gurman’ın aktardığı söylenen bilgilere göre Apple, önümüzdeki 1-2 sene içinde özellikle “işitme tarafında” geliştirmeler sunabilir. Bu, kulaklarında hafif ve orta seviyede işitme kaybı olan kullanıcılar için kolay erişilebilir ve daha uygun fiyatlı işitme cihazı anlamını da taşıyor olabilir.

Aslına bakarsanız günümüzde de mevcut AirPods kulaklıkların işitmeyi bir nebze iyileştirdiğini söylemek mümkün. Örneğin bu cihazlarda Live Listen ve Conversation Boost gibi özellikler var. Böylece ihtiyaca göre hem ortam seslerini hem de telefon görüşmeleri esnasında odaklanmak istediğiniz kişinin sesini daha iyi alabiliyorsunuz.

Gerçi Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi, bu özellikleri kabul etmiş değil. Belki de bu sebeple Apple, “sağlık ürünü” kimliğini onaylı bir şekilde elde etmek istiyor ve daha fazla kullanıcıya “pek çok kullanım amacıyla” erişmek istiyor olabilir. Tabii bazı yeni özellikler, yazılımsal güncellemeler yardımıyla mevcut ürünlere de getirilebilir.

Yeni AirPods, Kulak Sağlığı Tarafında da Katkı Sunabilir! Nasıl mı?

Apple AirPods kulaklıklar, “işitme iyileştirici” özelliğiyle daha önce de gündeme gelmişti

Hatırlarsanız Kasım 2022’de sizlerle bir haber paylaşmıştık. Bu haberde, işitme güçlüğü çekilen hastalarla yapılan deneylerden ve bu süreçte AirPods Pro kulaklığın başarılı sonuçlar verdiğinden söz etmiştik…

“Pro, aktif gürültü engelleme özelliğinin de yardımıyla pek çok katılımcının daha iyi işitmesine yardımcı oldu.

Çalışmayla ilgili bilgiler veren yetkililer, bu tip kablosuz kulaklıkların tabii ki profesyonel işitme cihazlarının yerini alamayacağını, ancak pahalı işitme cihazlarına erişimi olmayan kullanıcılar için iyi bir başlangıç noktası olabileceğini ifade ediyor. Bu da yaşam kalitesinde artış anlamını taşıyor.

Öte yandan, “yaşlı gösterdiği” düşünüldüğü için işitme cihazlarını alıp kullanmayan pek çok kişi var. Yine bu noktada da Pro kulaklıklar daha verimli olabilir.”

Detaylar için buraya göz atabilirsiniz.

AirPods Pro (2. nesil) Türkiye fiyatı ve diğer detayları

Ürün, ülkemizde 5400 TL satış fiyatı etiketine sahip. Apple Türkiye websitesi üzerinden alışveriş yaptığınızda, size 3 taksit seçeneği de sunuluyor.

Bazı önemli özellikleri:

– Dinamik kafa izleme özellikli kişiselleştirilmiş uzamsal ses
– Aktif Gürültü Engelleme ve Adaptif Şeffaf Mod
– Tere ve suya dayanıklı kulaklıklar ve şarj kutusu
– 6 saate kadar dinleme süresi
– Hoparlöre ve askıya sahip MagSafe şarj kutusu

İlgili Haberler

>> Bedava Oyun! Battlefield 2042 Fırsatını Kaçırmayın!