Yeni Android Dinamik Ada İle Geliyor: Şimdi iPhone Düşünsün!

Android Dinamik Ada

Yeni Android dinamik ada özelliği ile geliyor. İşte yakın zamanda tanıtılan Realme Narzo N55 modelinin fiyatı ve sunduğu tüm özellikler.

Realme akıllı telefon serilerinin ülkemizde de ilgi gören modeller olduğunu biliyoruz. Hatta Realme 10 modeli, fiyat performans odaklı akıllı telefonlar arasında en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Çünkü söz konusu modelin, hem performans hem de kamera tarafında beklentileri sonuna kadar karşılıyorken, 10.000 TL’lik fiyat etiketine sahip olduğunu belirtelim. Yakın zamanda tanıtılan ve Türkiye’ye gelmesi beklenen Realme Narzo N55 modeli ise, yine orta segment bir model olarak karşımıza çıkacağı için Türkiye’ye gelip gelmeyeceği hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Fakat önümüzdeki aylarda yeni modelin Türkiye ihtimali hakkında daha fazla detayın ortaya çıkacağını düşünüyoruz. İşte Android dinamik ada özelliğine sahip olan ilk telefon Realme Narzo N55 modeli hakkında tüm detaylar.

Yeni Android Dinamik Ada İle Geliyor: Şimdi iPhone Düşünsün!

Android Dinamik Ada

Realme Narzo N55, Android 13 tabanlı Realme UI 4.0’ı piyasaya sürüldü. 6 GB’a kadar RAM ve 128 GB dahili depolama alanı ile gelen modeli işlemci tarafında MediaTek imzası taşıyan Helio G88 yonga setine sahip. Ayrıca, 1 TB’a kadar arttırılabilir depolama için özel bir microSD kart yuvasına sahip. Narzo N55 modelinin ekranının ortasında 8 MP özçekim kamerası için bir delik bulunan 6,72 inç Full HD+ ekran yer alıyor. Bu ekranın 90 Hz tazeleme oranına sahip olduğunu da ekleyelim. Arka taraftaki kamera kurulumunda ise iki adet büyük daire yer alıyor. Bu kameralar, 64 MP ana kamera ve 2 MP monokrom kamera olarak sıralanmış durumda.

Android Dinamik Ada

Dinamik Ada Gibi Mini Kapsül ile gelen Realme Narzo N55, her ne kadar iPhone 14 Pro gibi işlevsellik sunmasa da, görsel olarak bir hayli hoş durduğunu ve iPhone 14 Pro ve Pro Max modeline göre daha kişiselleştirilebilir olacağını tahmin ediyoruz. Bununla beraber Android dinamik ada ile gelen modelin, yana monteli bir parmak izi tarayıcısı yer alıyor.

Android Dinamik Ada

3,5 mm’lik bir kulaklık girişi de yer alıyor. Ayrıca bir USB-C bağlantı noktasına sahiptir ve birlikte verilen 33W SuperVOOC güç adaptörünü kullanarak 29 dakikada şarj edebilen, 5.000 mAh pil ile çalışır. Ortalama olarak 10.000 TL’lik bir fiyata sahip olacağını düşünüyoruz.

İlgili Haberler

>> Realme 11 Serisi Dakikalar İçerisinde Şarj Olacak!