Samsung Galaxy Watch 6 İçin Sevindiren Gelişme!

Galaxy Watch 6

Samsung Galaxy Watch 6 için sevindiren gelişme yaşandı. Markanın, özellikle pil konusunda yaşanan sorunlara çözüm bulacağı ortaya çıktı. İşte önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen Galaxy Watch 6 serisi hakkında tüm detaylar.

Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında Samsung’un Galaxy Watch 5 serisi tanıtılmıştı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da seriye ait iki farklı akılı saat tanıtıldı. Galaxy Watch 5 ve Watch 5 Pro modelleri. Bu modellerin, genel olarak teknik özellik tarafında serinin önceki modelleri ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Fakat tasarım olarak Watch 4 serisinde ve serinin önceki modellerinde karşımıza çıkan ‘Classic’ adı verilen çarklı tasarımın, Watch 5 serisi ile kullanıcılara veda ettiğini söyleyebiliriz. Watch 4 serisinde çoğu kullanıcının pil konusunda yaşadığı sorunlar bulunuyordu.

Samsung ise Watch 5 serisi ile beraber bu sorunun üstesinden geleceğini iddia etmişti. Watch 5 Pro modelinde her ne kadar yüksek pil kapasitesi karşımıza çıksa da serinin iki modelinde de hemen hemen 2 günlük bir pil ömrü karşımıza çıkmaya devam etti. İddialara göre bu yıl Ağustos ayında tanıtılması beklenen Galaxy Watch 6 serisinde pil sorunu son bulacak. Yani piyasadaki görmeye alışık olduğumuz markalar gibi en az 3 günlük bir pil ömrünün karşımıza çıkması bekleniyor. İşte ülkemizde de satışa sunulacak Galaxy Watch 6 serisi hakkında ortaya çıkan ilk ayrıntılar.

Samsung Galaxy Watch 6 İçin Sevindiren Gelişme!

Samsung Galaxy Watch 5 serisinin 40 ve 44 mm modellerinde 284 ve 410 mah’lık bir pil yer alıyordu. İddialara göre Galaxy Watch 6 serisinin hem düz hem de Pro modelinde pil kapasiteleri önemli ölçüde artacak. Ayrıca yazılımsal olarak yapılacak iyileştirmeler sayesinde artık Watch 6 modellerinin pil sürelerinin bir günün üstüne rahatlıkla çıkabileceğini, hatta aktif kullanımda dahi iki günlük kullanımı sağlayacak bir iyileştirmenin yer alacağına dair sızıntılar mevcut.

Galaxy Watch 6

Ayrıca yeni seri hakkında ortaya çıkan bazı teknik ayrıntılar da mevcut. Sızıntılara göre Galaxy Watch 6 ve Watch 6 Pro modellerinde Süper AMOLED ekranlar kullanılacak. Bu teknoloji ise hem ekran çözünürlüğü, görüntü kalitesi ve ekran parlaklığı konusunda kullanıcılara maksimum kullanım kolaylığı sağlayacak. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Benzinli Arabaların Satışı Avrupa Tarafından Tamamen Yasaklanıyor