Samsung Galaxy Z Flip4, Bazı Can Sıkıcı Detaylara Sahip

Samsung, yeni katlanabilir ekranlı akıllı telefon modellerini görücüye çıkardı. Bunlardan bir tanesi de Galaxy Z Flip4 oldu. Güzel bir tasarımı bulunan ürün, pek çok kişiyi etkileyebilecek kapasitede. Öte yandan, bazı özelliklerinin “amiral gemisi” standardında olmaması, can sıkıyor denebilir.

Samsung Galaxy Z Flip4, katlanabilir ekranlı bir telefon ve yakın zamanda resmiyet kazandı. Şu an ön siparişte bulunan ürünün ülkemizdeki başlangıç fiyatı ise, 26 bin TL. Bu fiyata satılan versiyonda, 8GB RAM ve 256GB dahili depolama detayları mevcut. Ayrıca Samsung Türkiye,31 Ağustos tarihine kadar ürünü ön sipariş verenlere hediye olarak Galaxy Watch4 akıllı saat ve dahasını sunuyor. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.

Galaxy Z Flip4’ün güzel bir telefon olduğu açık. Hatta milyonlarca satılacak bir model. Hatırlarsanız serinin önceki üyeleri de milyonlarca kişi tarafından ilgi görmüştü.
PhoneArena sitesi, bu merakla beklenen telefon hakkında, editörlerin kendi fikirlerini yansıttığı bir makale hazırladı ve bu makalede, telefonun “zayıf” olarak nitelendirilebilecek taraflarına değinildi.

Örneğin, Galaxy Z Flip4’ün en zayıf taraflarından bir tanesini, ağırlığı oluşturuyor. Telefon, 187 gram ağırlıkta ve editör, bu ağırlık değerini ZenFone 9, Galaxy S22 ve iPhone 13 mini gibi modellerle kıyaslamış. Bu tüm modeller, Z Flip4’e kıyasla daha hafif.

Samsung Galaxy Z Flip4, Bazı Can Sıkıcı Sorunlara Sahip

Katlanabilir ekranlı bir modeli normal ekranlı modellerle kıyaslamak ne kadar mantıklı, bunun yorumunu size bırakıyoruz, ama öte yandan “kompakt tasarım” amacı bulunan bir ürünün yeterince kompakt olmadığı fikrine vurgu yapılıyor.

Bir diğer detay olarak ise, amiral gemisi telefon fiyatı bulunan üründe, amiral gemisi telefonlara yakışır kamera dizilimine sahip olmaması gösterilmiş. Hepsi bu da değil. Pil kapasitesinden hızlı şarj detayına kadar pek çok özellik tarafında da ürünün çoğu telefondan geride kaldığı belirtiliyor ve bu karşılaştırma yapılırken de yine normal ekranlı telefonlara değiniliyor.

PhoneArena editörü, ürünün fiyat faktörü tarafında da pahalı olduğunu ifade ediyor. Daha evvel gelen bilgilerde, Samsung’un katlanabilir ekranlı telefonlarda daha uygun fiyatlandırma yaparak daha geniş kitlelere erişme amacının olduğundan bahsediliyordu. Oysa belirlenen son tüketici fiyatları, bu hedefe erişimin şimdilik zor olduğunu kanıtlıyor.

İlgili Haberler

>> Amiral Gemisi Huawei Mate 50 Hayal Kırıklığı Yaratabilir