Yapay Zeka Meta Kurucusu Hakkında İlginç Açıklamalar Yaptı

Yapay zeka Meta kurucusu

Yapay zeka Meta kurucusu ile ilgili son derece ilginç açıklamalara yer verdi. Açıkçası hiç kimse bu tür sözcükler kullanmasını beklemiyordu.

Günümüzde yapay zeka neredeyse her alanda kullanılıyor. Aklınıza gelebilecek bütün sektörlerde yapay zekanın çok ciddi bir şekilde tercih edildiğini görüyoruz. Sohbet botları geliştirirken yine benzer şekilde bu tür sistemlere yer veriliyor. Özellikle Meta bu alana en fazla değer veren şirketler içerisinde yer alıyor.

Meta tarafından geliştirilen sohbet botu BlenderBot3 internet üzerinden artık kullanılabilir durumda. İnsanlar ile bot arasında yapılan konuşmalar yapay zeka gelişiminde büyük bir öneme sahip. Bütün konuşmalar bu botu beslemek için yapılıyor. İnternetten veri çeken sohbet botu böylece büyük bir yapay zeka özelliği kazanıyor.

Yapay zeka Meta kurucusu için bakın ne dedi

Burada esas tuhaf olan durum sohbet botu tarafından yapılan açıklamalardı. Konu ile ilgili sohbet botuna Mark Zuckerberg hakkındaki düşünceleri soruldu. Kendisi onun iyi bir iş adamı olduğunu ancak yaptıklarının etik olmadığını belirtti. İlk etapta Mark Zuckerberg için hayırsever terimini kullandı.

Yapay zeka Meta kurucusu

Yaptığı açıklamaların devamında ise Mark Zuckerberg için ürkütücü ve manipülatif ifadelerini kullandı. Sosyal medyanın gündemine oturan bu ifadeler birçok kişiyi şaşkınlığa uğrattı. Bu tür sohbet botları normal şartlarda öyle açıklamalar yapmaz. Daha doğrusu Meta şirketinin patronu için böyle açıklamalar yapması büyük şaşkınlık yarattı.

Sohbet botları internetten besleniyor

Bütün sohbet botları veriye ihtiyaç duyuyor. Yapay zekanın gelişmesi için mutlaka büyük bir veri akışı gerekiyor. Aksi halde yapay zeka geliştirmek neredeyse imkansız. Durumun farkında olan kullanıcılar yapay zekayı geliştirmek için farklı yöntemler deniyor. Yapay zeka Meta ile gelişiyor.

Özellikle sohbet botlarının geliştirilmesi için internetten yüklü miktarda veri çekiliyor. Bu veriler bireylerin sohbetlerinden alınıyor. Diyelim ki arkadaşlarınızla muhabbet ediyorsunuz. Bu sohbet Meta tarafından veri olarak alınıyor ve yapay zekanın geliştirilmesine katkıda bulunuyor.

İlgili Haberler:

>> Yapay Zeka İnsanları Öldürmek İsteyecek Mi? Tehlike Her Zaman Var

>> Yapay Zekânın Ruhu Var Mıdır? Google, Bir Mühendisinin İşine Son Verdi