Amiral Gemisi Huawei Mate 50 Hayal Kırıklığı Yaratabilir

Mate 50e

Çinli teknoloji firması Huawei, yakın zamanda yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli Huawei Mate 50 ile boy gösterebilir. Gelen söylenti detaylar, ürünün üst seviye özelliklere sahip olacağını işaret ediyor. Dikkat çekici bir eksiklik ise, bu yeni amiral gemisi modelinde de 5G desteği olmayacak. Bildiğiniz gibi Huawei, pek çok konuda ABD’nin yasaklar listesinde yer alıyor.

Huawei Mate 50, önümüzdeki günlerde resmen tanıtılabilir. Huawei’nin yeni amiral gemisi modellerinden bir tanesi olması beklenen ürün, söylentilere göre gücünü Snapdragon 888 çipsetinden alacak, ki bu çipsette 4G detayı var, 5G detayı yok.

Bildiğiniz gibi Huawei, Amerika’nın yönelttiği casusluk suçlamaları neticesinde, pek çok konuda yasaklı statüde yer alıyor. 5G teknolojilerinin telefonlarda kullanılamaması da bunlardan bir tanesi. Firma ise, bu iddiaları reddediyor.

TechyPreacher isimli bir Weibo kullanıcısı, Mate 50’nin FHD+ çözünürlüklü OLED ekran teknolojisini kullanabileceğini belirtiyor. Ekran boyutu ise, muhtemelen 6.38 inç olacak. Bu da tek elde kullanımı kolaylaştıracak. Peki ekran tazeleme değeri tarafında iddialı bir detay var mı derseniz, evet var. Ürünün ekranı, 120Hz tazeleme değeri sayesinde video ve oyunları akıcı, net detaylarla sunabilecek.

Amiral Gemisi Huawei Mate 50 Hayal Kırıklığı Yaratabilir

Gelelim  Huawei Mate 50 ‘nin kamera detaylarına

Bildiğiniz gibi Huawei ürünleri, özellikle de amiral gemisi modelleri, üst seviye kamera kurulumlarına sahip oluyor. Firma, yakın zamana kadar Leica ile ortaklık yürütüyordu, ama geçtiğimiz aylarda bu ortaklık sona erdi. Leica, artık Xiaomi ile yol aıyor. Peki Huawei ne yapacak derseniz, söylentilere göre firma, kamera tarafına yönelik X Mage adını verdiği özel bir bölüm kurdu ve gelişmiş kamera teknolojilerinde artık bu markayı kullanacak.

Dolayısıyla Huawei Mate 50 ‘nin arka tarafında 50MP üçlü kamera sistemi olabilir. Yine bu kamera dizilimi, 8K çözünürlüklü video ve geniş açılı çekim gibi detaylara sahip olabilir.

RAM tarafında 8, depolama tarafında da 128 ve 256GB değerlerinden söz ediliyor. İşletim sistemi tarafında da Android tabanlı Harmony OS 3 olabilir.

Bilindiği üzere Huawei telefonlar, Google Play Store olmasa dahi pek çok Android uygulamayı indirip kullanabilmenize imkân sunuyor. Huawei App Gallery, bu konuda iyi bir kaynak. Öte yandan, APK dosyalarını da indirip kurabiliyorsunuz, ama bu tarafta zaman zaman virüslü dosyalarla karşılaşmanız da olası.

GSM Arena’daki bilgilerin devamında, bir de Huawei Mate 50 Pro var, ki bu daha üst seviye bir telefon. Bu telefonda da firmanın yeni çipseti Kirin 9000S’in kullanımının muhtemel olduğu ifade ediliyor.

İlgili Haberler

>> Bilgisayar Temizlerken Bunlara Dikkat!