Samsung Galaxy Z Fold 4, Suya Dayanıklı mı? Türkiye Fiyatı Ne?

Samsung, geçtiğimiz gün düzenlediği Unpacked etkinliği ile yeni ürünlerini resmen görücüye çıkardı. Tanıtılan ürünler arasında, tabii ki katlanabilir ekranlı Galaxy Z Fold 4 da dikkat çekiyordu. Peki bu ürün, suya karşı dayanıklı mı?

Samsung Galaxy Z Fold 4, katlanabilir ekranlı güncel akıllı telefonlardan bir tanesi. Gelişmiş bir katlanabilir ekran mekanizmasına, gelişmiş kameralara ve teknik alt yapıya sahip. “Peki ürün, suya karşı dayanıklı mı?” diye soruyorsanız, cevabı verelim.

PhoneArena sitesindeki bilgilere göre ürün, IPX8 sertifikasına sahip. Bunun anlamı, telefonun tatlı suda, 1.5 metre derinlikte yarım saat boyunca çalışabilir olduğu. Tabii siz yine de böyle bir şey denemeyin. Gündelik kullanımda, minik kazalar sonucu oluşabilecek su sıçramaları ve yağmur gibi faktörlere karşı ürünün dayanıklı olduğunu söyleyelim.

Öte yandan, “toza dayanıklılık” tarafında bir detay paylaşılmamış. Toz, özellikle ekrandaki kat kısmında bir süre sonra birikebilir ve temizlenmesi gerekebilir. Dolayısıyla kullanırken dikkatli olmakta ve kısa aralıklarla ekranı yumuşak bir bezle temizlemekte fayda var.

Samsung Galaxy Z Fold 4, Suya Dayanıklı mı? Türkiye Fiyatı Ne?

Galaxy Z Fold 4, S PEN kalem desteğine de sahip

Telefon, 6.2 değerde dış ekrana sahip. Bu ekranda Amoled teknolojisi kullanılıyor. Ekranı tamamen açtığınızda ise, 7.6 inç değeriyle karşılaşıyorsunuz. Tıpkı bir tablet gibi. HDR10+ ve 120Hz tazeleme değeri gibi sevindirici detaylar, görüntülerin daha canlı renkler ve net kaliteyle sunulmasına yardımcı oluyor.

Ekran, S PEN kalem desteği de sunuyor. Böylece özellikle büyük ekran modunda, çizimler de yapabilirsiniz. Bu telefonla uyumlu kalemin ayrıca satıldığını da belirtelim.
Bu telefonla 8K çözünürlüklü videolar çekebilir, 5G teknolojisinden de yararlanabilirsiniz. Tabii yurt dışında yaşıyorsanız.

Samsung Galaxy Z Fold 4 Türkiye fiyatları cepleri yakıyor

Samsung Galaxy Z Fold 4, pek çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de ön siparişe sunulmuş durumda. Ürünün 256GB dahili depolamalı versiyonu, şu an 40 bin TL fiyat etiketiyle ön sipariş verilebilir.

Ürünün 1TB dahili depolamalı versiyonu ise, 45 bin TL ön sipariş fiyatına sahip.
Yine Samsung Türkiye websitesindeki bilgiler, ürünü ön sipariş verenlere Galaxy Watch4 Classic akıllı saat ve 1 yıllık Samsung Care+ sigorta hizmetinin hediye edileceğini gösteriyor.

Bu arada, ön sipariş periyodunun 31 Ağustos’a kadar devam edeceğini belirtelim. Bu periyodun ardından fiyatlarda değişiklikler olabilir.

Samsung Galaxy Z Fold 4 ‘un kutusundan şarj adaptörü çıkıyor mu?

Hayır, çıkmıyor. Bildiğiniz gibi artık bazı üreticiler, bazı modellerinin yanında adaptör sunmuyor. Bunun çevre kirliliğini önlemeye yönelik bir hamle olduğu söyleniyor, ama öte yandan bu kadar para vermişken bir adaptörle karşılaşmamak da can sıkıcı doğrusu.

İlgili Haberler

>> Türk Oyun Şirketi Yin Yang Games İçin 1 Milyon Dolar!