Spotify, Artık Konser Biletleri de Satıyor: Spotify Tickets!

Spotify, yeni özelliklerle müzik sever kullanıcılarının daha gelişmiş deneyimler yaşamasını hedefliyor. Bu bağlamda da bir süredir test ettiği Spotify Tickets özelliğini devreye aldı. Tabii çalışmaların sürdüğünü ve bu özellik kapsamının an itibarıyla kısıtlı olduğunu belirtelim. İşte detaylar.

Spotify, müzik severler için yeni bir özelliğini görücüye çıkardı. Spotify Tickets isimli özellik, adından da anlayabileceğiniz üzere, yaşadığınız yere yakın mekânlardaki konser organizasyonlarını listeleyecek ve ilginizi çeken etkinlik için bu özellik üzerinden bilet satın alabileceksiniz. Böylece hem müzisyenler hem de müzik severler kazanmış olacak.

https://tickets.spotify.com/ adresinden erişebileceğiniz servis, şu an kısıtlı bir kapsamda çalışıyor ve hâlen testleri de sürüyor. Örneğin şu an linke tıklayıp siteye göz attığınızda, Limbeck, Annie DiRusso ve Crows gibi isimlerin konserlerini görebilirsiniz. Evet, şimdilik sadece Amerika’da kullanılabilir durumda.

Etkinliklerden her hangi bir tanesine tıkladığınızda, karşınıza gelen sayfada etkinlik mekânını ve bilet fiyatlarını görebiliyorsunuz. Sonrasında, bilet adedini belirliyor ve satın alma işlemini banka ya da kredi kartınızla tamamlayabiliyorsunuz.

Spotify yetkilileri, kullanıcı deneyimlerini genişletme ve geliştirmeye yönelik çalışmalarının devam edeceğini aktarıyor.

Spotify, Artık Konser Biletleri de Satıyor: Spotify Tickets!

Spotify Tickets özelliğinin önümüzdeki günlerde Türkiye’de de aktif olarak kullanılması bekleniyor

İsterseniz Spotify Türkiye abonelik fiyatlarından da bahsedelim…

Spotify’ı isterseniz ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz, ama tabii bu reklamlı bir kullanım ve pek çok özellikten faydalanamıyorsunuz.

Eğer reklamlardan kurtulmak ve çevrim dışı olarak da kullanmak isterseniz, öyleyse ayda 21 TL ödeyerek bireysel hesap aboneliği alabilirsiniz.

Duo hesabını tercih ederseniz, ayda 28 TL ödemeniz gerekiyor. Bu abonelik biçimi, aynı çatı altında yaşayan 2 kişinin Spotify kullanabilmesinin önünü açıyor. Evet, reklamsız ve çevrim dışı olarak da.

Aile hesabı, aylık35 TL karşılığında alınabiliyor ve bu üyelik sistemi sayesinde 6 hesaba kadar kullanım mümkün oluyor. Kişi sayısını göz önüne aldığımızda, aslında uygun fiyatlı bir çözüm olduğunu söyleyebiliriz.

Bir de öğrenci abonelik sistemi var. Üniversite öğrencileri, bu üyelik hesabı için ayda 10,50 TL ödeyebilir.

Bu arada, daha evvel üyelik sisteminiz olmadıysa, öncelikle 1 aylık ücretsiz deneme sistemini devreye alabiliyorsunuz.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy Z Fold 4, Suya Dayanıklı mı? Türkiye Fiyatı Ne?